Pierwsze wystąpienie Korwin-Mikkego w PE. "Postawmy pseudonaukowców przed sądem"

Janusz Korwin-Mikke dziś po raz pierwszy przemawiał w europarlamencie. Tematem wystąpienia była wojna z globalnym ociepleniem, która według europosła jest szkodliwa i dla gospodarki, i dla środowiska.

- Unia Europejska sama generuje wysokie koszty energii, prowadząc wojnę z globalnym ociepleniem - zaczął swoje wystąpienie Korwin-Mikke, po czym dodał, że "na szczęście nie widać efektów tej wojny".

Dlaczego na szczęście? Bo zdaniem europosła ograniczenie emisji dwutlenku węgla byłoby szkodliwe dla środowiska. - Przecież to właśnie dwutlenku węgla rośliny potrzebują do wzrostu - mówił Korwin-Mikke.

"Pseudonaukowcy przez sąd"

- Kraje okupowane przez UE zapłaciły za te wojnę wielką cenę. Jej utajonym celem jest zerowy wzrost. Ten cel, wsparty przez ludzi, którzy siedzą między nami, został osiągnięty - grzmiał Korwin-Mikke.

- Mam nadzieję, że kiedy w styczniu powstanie urząd prokuratora UE, winni, w tym pseudonaukowcy, którzy w złej wierze popierali to szaleństwo, zostaną odnalezieni, nazwani, oskarżeni, osądzeni i wtrąceni do więzienia - zakończył europoseł.

Błędy w polskim tłumaczeniu wystąpienia

Na YouTube zamieszczono wystąpienie lidera Nowej Prawicy tłumaczone na żywo. W tłumaczeniu giną jednak m.in. wątek szkód dla środowiska, jakie rzekomo może wywołać walka z globalnym ociepleniem i postulat postawienia "pseudonaukowców" przed sądem.

Zobacz wideo

Europoseł skomentował swoje wystąpienie na Facebooku, umieścił też jego treść.

Post by Janusz Korwin-Mikke .

Przy okazji przypominamy wykres, który pokazuje uniwersalną zgodę naukowców w sprawie globalnej zmiany klimatu:

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE na Androida | Windows Phone | iOS

Więcej o: