TVN: Zarząd SLD podjął uchwałę o współpracy z Twoim Ruchem

- Zarząd SLD podjął uchwałę o "daleko posuniętej współpracy z Twoim Ruchem" - dowiedziały się Fakty TVN. Według doniesień stacji uchwała ma zakładać wspólne wnioski o powołanie komisji śledczej ws. afery taśmowej oraz wspólne wnioski o wota nieufności wobec ministrów Sienkiewicza i Sikorskiego.

TVN informuje też, że jeszcze w tym tygodniu odbędzie się spotkanie szefa SLD Leszka Millera z przewodniczącym Twojego Ruchu Januszem Palikotem.

Zdaniem stacji współpraca obu partii może polegać również na złożeniu wspólnego wniosku o konstruktywne wotum nieufności z kandydatem uzgodnionym między oboma partiami.

Były szef TVP, a obecnie działacz Twojego Ruchu Robert Kwiatkowski napisał na Twitterze, że Palikot i Miller już w zeszłym tygodniu spotkali się, by omówić warunki wspołpracy.

"Trzeba wyjaśnić treści, w których rysuje się niebezpieczny obraz państwa"

- Współpraca będzie polegać na tym, by złączyć siły dla wyjaśnienia afery taśmowej. Pal sześć już styl rozmowy; trzeba wyjaśnić przede wszystkim treści, w których rysuje się bardzo niebezpieczna sytuację państwa. Warto, żeby to wszystko było wyjaśnione - mówił dziennikarzom TVN rzecznik SLD Dariusz Joński.

W czwartek wniosek o konstruktywne wotum nieufności wobec rządu złożył Klub Prawa i Sprawiedliwości. Prezes PiS Jarosław Kaczyński poinformował również, że wysuniętym przez partię kandydatem na premiera będzie ponownie prof. Piotr Gliński

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE na Androida | Windows Phone | iOS

Więcej o: