Kidawa-Błońska: Myślę, że Sikorski zwróci pieniądze za kolację z Rostowskim. Rzecznik MSZ odpowiada

- Rozmowa Sikorskiego i Rostowskiego była prywatna. Sądzę więc, że szef MSZ powinien zwrócić za nią pieniądze - powiedziała wczoraj w TVN 24 Małgorzata Kidawa-Błońska, rzeczniczka rządu. Tymi słowami skomentowała sprawę kosztów kolacji szefa MSZ i b. ministra finansów, z której nagranie opublikował ?Wprost?. Czy Sikorski zamierza zwrócić pieniądze, zapytaliśmy jego rzecznika Marcina Wojciechowskiego. - Pokrycie kosztów kolacji ze środków MSZ ma uzasadnienie merytoryczne - odpowiedział.

1352,25 zł - dokładnie tyle kosztowała słynna już kolacja ministra spraw zagranicznych Radosława Sikorskiego i b. ministra finansów Jacka Rostowskiego. Odbyła się w styczniu w restauracji w warszawskim Pałacu Sobańskich .

Kidawa-Błońska: To było spotkanie prywatne

To właśnie podczas niej Sikorski i Rostowski delektowali się wyszukanymi potrawami i alkoholem, wznosząc toast za premiera Donalda Tuska . Oficjalnym powodem spotkania była jednak propozycja objęcia ambasadorstwa w Paryżu złożona Rostowskiemu przez Sikorskiego. W związku z tym, że miało to być spotkanie służbowe, rachunek pokrył Sikorski, płacąc kartą Ministerstwa.

Inaczej kolację oceniła rzecznik rządu Małgorzata Kidawa-Błońska. - To było spotkanie prywatne - powiedziała w "Faktach po faktach" w TVN 24 .

- Myślę, że nie trzeba będzie ministra Sikorskiego namawiać i zwróci pieniądze - mówiła wczoraj rzeczniczka rządu. Dziś nie wydaje się to jednak tak oczywiste. Na swoim Twitterze Sikorski podkreśla, że spotkanie było służbowe. Nie pisze jednak, że za kolację zapłaci, bądź tego nie zrobi:

Czy Sikorski zapłaci? Rzecznik: Nie wiem

Z pytaniem, co zamierza uczynić minister, zwróciliśmy się do jego rzecznika Marcina Wojciechowskiego.

- Pokrycie kosztów kolacji ze środków MSZ ma uzasadnienie merytoryczne - stwierdził. - Było to spotkanie szefa polskiej dyplomacji z kandydatem na stanowisko ambasadora RP w Paryżu i członkiem sejmowej komisji spraw zagranicznych - dodał Wojciechowski.

Chcesz wiedzieć więcej o aferze taśmowej "Wprost"? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE na Androida | Windows Phone | iOS

Więcej o: