TNS Polska: PiS wyprzedza PO po aferze taśmowej. KNP ma aż 10 proc. poparcia

Według najnowszego sondażu TNS Polska dla ?Wiadomości? TVP1 poparcie dla PiS wynosi 31 proc., dla Platformy - 24 proc. Do Sejmu dostałyby się jeszcze trzy ugrupowania.

Według sondażu TNS Polska do Sejmu dostałby się jeszcze Kongres Nowej Prawicy z poparciem na poziomie 10 proc. 8 proc. ankietowanych zadeklarowało oddanie swojego głosu na SLD, zaś 5 proc. - na PSL.

"Spieramy się o jakieś duperele w postaci cygar i ośmiorniczek, zapominając o sednie sprawy" [BLOG] >>>

Do Sejmu nie dostałby się Twój Ruch, na który zagłosowałoby 4 proc. ankietowanych. Zarówno Polska Razem jak i Solidarna Polska mają po 2 proc. poparcia, zaś 13 proc. respondentów nie wie, na kogo oddałoby swój głos.

Ponad połowa ankietowanych za przyspieszonymi wyborami

TNS Polska zapytał także ankietowanych, czy są za przyspieszonymi wyborami do Sejmu. Aż 51 proc. uważa popiera takie rozwiązanie. 31 proc. ankietowanych nie chce przyspieszonych wyborów, a 13 proc. nie ma w tej sprawie zdania.

Badanie zostało przeprowadzone metodą telefoniczną 23 czerwca 2014 r. na grupie 1000 dorosłych mieszkańców Polski.

Przypomnijmy także, że 18 czerwca Fakty TVN opublikowały sondaż przeprowadzony dla stacji przez Millward Brown SA. 32 proc. ankietowanych zapowiedziało w nim swoje poparcie dla PiS, dla PO - 25 proc. Na SLD swój głos oddałoby 10 proc. ankietowanych, na KNP 8 proc. Do Sejmu nie dostałyby się PSL i Twój Ruch - obie partie miały poparcie na poziomie 4 proc.

Z kolei na pytanie "Czy w obecnej sytuacji powinny odbyć się przedterminowe wybory", 47 proc. ankietowanych odpowiedziało "tak", 44 proc. - "nie". 9 proc. nie miało zdania w tej sprawie.

Chcesz wiedzieć więcej o aferze taśmowej "Wprost"? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE na Androida | Windows Phone | iOS

Więcej o: