Taśmy "Wprost". ABW zatrzymała kolejną osobę zamieszaną w aferę podsłuchową

Zaledwie po sześciu dniach od postawienia zarzutów menedżerowi restauracji Sowa & Przyjaciele Łukaszowi N., ABW zatrzymała kolejną osobę zamieszaną w nielegalne podsłuchiwanie polityków - wynika z nieoficjalnych informacji portalu tvn24.pl.

Według portalu zatrzymana osoba ma niebawem usłyszeć zarzuty udziału w aferze podsłuchowej. Za nielegalny podsłuch grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo kara pozbawienia wolności do lat 2.

GW: Zatrzymanym jest polski przedsiębiorca

Jak pisze "Gazeta Wyborcza", powołując się na informacje swoje reportera śledczego Wojciecha Czuchnowskiego, zatrzymaną osobą jest polski przedsiębiorca. Trwa przeszukanie jego domu w Konstancinie.

Jak dotąd jedyną osoba, która usłyszała zarzuty ws. podsłuchów był Lukasz N. - menedżer restauracji Sowa & Przyjaciele, gdzie dokonano nagrań polityków. Według doniesień medialnych przeszedł do niej z innej popularnej wśród elit restauracji i miał zachęcać polityków do wizyt w swoim nowym miejscu pracy. Właściwie od kiedy tzw. taśmy "Wprost" zostały opublikowane, ABW podejrzewała, iż brał on udział w nagrywaniu spotkań w restauracji.

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o aferze taśmowej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! na Androida | Windows Phone | iOS

Więcej o: