Nowe taśmy "Wprost". Oto najmocniejsze i najciekawsze cytaty

Czym najbardziej porażają i oburzają taśmy z nielegalnych podsłuchów publikowane przez tygodnik "Wprost"? Oczywiście językiem rozmówców mocno naszpikowanym wulgaryzmami. Oto próbka najmocniejszych i najciekawszych cytatów z najnowszych podsłuchanych rozmów.

Rozmowa Radosława Sikorskiego z Jackiem Rostowskim, restauracja Amber Room (wiosna 2014 r.)

Za zdrowie Tuska? Rostowski inicjuje toast: - Za nas, za naszego ukochanego... Sikorski dokańcza: - ... najwyższego przywódcę, oby żył wiecznie!

Dobijanie politycznego "dealu" Sikorski: - W moim interesie byłoby, żeby po mnie przejął ktoś rozsądny, żeby nie rozp... tego wszystkiego. Rostowski: - Oczywiście. Trochę będzie mniej szampana, trochę więcej będzie prosecco (wino musujące - przyp. red.), ale ogólna zasada będzie ta sama. Rodzinnie, spokojnie (...)

Jak rozprawić się z PiS? Sikorski: - Ty, ja uważam, że można zaj***ć PiS komisją specjalną w sprawie Macierewicza (...). I ten sk...syn ujawnił operację (o operacji "Zen" prowadzonej we współpracy z Amerykanami przez agenta wywiadu Aleksandra Makowskiego).

O polsko-amerykańskim sojuszu Sikorski: - Wiesz, że polsko-amerykański sojusz to jest nic niewart. Jest wręcz szkodliwy, bo stwarza Polsce fałszywe poczucie bezpieczeństwa (...). Bullshit kompletny. Skonfliktujemy się z Niemcami, z Rosją, i będziemy uważali, że wszystko jest super, bo zrobiliśmy laskę Amerykanom. Frajerzy. Kompletni frajerzy.

O polskiej mentalności Sikorski: - Problem w Polsce jest, że mamy bardzo płytką dumę i niską samoocenę. Rostowski: - Taki sentymentalizm. Sikorski: - Taka murzyńskość. Rostowski: - Jak, jak? Sikorski: - Murzyńskość.

O zemście Schetyny Sikorski: - Boję się, że Grzesiu się odwinie (...). On jest z żulii lwowskiej.

O Danucie Huebner na pierwszym miejscu na liście PO Rostowski: - To był skandaliczny pomysł ze starą komuszką. Sikorski: - Niesympatyczną.

Rozmowa Pawła Grasia z Jackiem Krawcem (szefem Orlenu), restauracja Sowa & Przyjaciele (6 lutego 2014 r.)

O antypolskich wypowiedziach premiera Wlk. Brytanii Garś: - Donald [Tusk] z nim [Davidem Cameronem - red.] rozmawiał przez telefon, więc go opier... tak, k..., że szkoda, że tej rozmowy nie nagraliśmy, k..., tak go zj...

O wyborach w 2015 r. Krawiec: - Ryzyko jest takie, że przep... Platforma wybory, przyjdą te oszołomy, ku..., i zrobią tu, ku..., kocioł taki, że wszyscy będą mieli... wiesz.

O sprawie Trynkiewicza Krawiec: - Mówię tam kiedyś do niego (ministra MSW Bartłomieja Sienkiewicza - przyp. red.), ku..., Bartek, co z tym Trynkiewiczem? Mówię, że najlepiej to by było go zabić, ku..., tylko się nie da, ale chyba go tam sąd przyskrzyni? (...) Graś: - Myślę, że nie ma takiej możliwości, żeby w ogóle wyszedł.

O zegarkach Nowaka Graś: - To chodziło o kilka zegarków, a przez te tłumaczenia ludziom się już kompletnie popier..., a tu się okazało. że jeden, dobra, pożyczony, drugi podróba, więc się bronił przed tym, żeby się przyznać, że to podróba, więc coś... (...). A czemu on tego po prostu wtedy nie wpisał? Jakby to wpisał, już by było, ku..., po sprawie. Może się bał? Może liczył, że przyschnie? Że zapomną?

O lansiarstwie Nowaka Krawiec: - Za dużo było tego lansiarstwa, to jednak kłuje w oczy. (...) To towarzystwo, z którym on się prowadzał po mieście... k***. Kiedyś dzwoni do mnie: "Co robisz?". Ja kończę spotkania, dziesiąta wieczorem. "To wpadaj do nas, w Charlotcie". Co to, k***, jest Charlotte'a? Pytam kogoś potem i się okazuje, że to taki klub hipsterski dla 17-18-latków. Pytam go: "A z kim ty tam jesteś?". "A (...) z trenerem z siłowni". Ja pier***, co to za, k***, towarzystwo?

O Prokuraturze Generalnej Graś: - Jeszcze tym oddzieleniem (funkcji prokuratora generalnego od ministra sprawiedliwości - przyp. red.) dopomogliśmy. Także właściwie wiesz, żadnych środków sobie państwo nie zostawiło, żeby oddziaływać.

Rozmowa Jacka Krawca, Włodzimierza Karpińskiego, Zdzisława Gawlika i kelnera, restauracja Sowa & Przyjaciele (styczeń 2014 r.)

O depresji Nowaka Krawiec: - Teraz codziennie na siłownię wali na osiedlu u siebie w Gdańsku. Kelner: - Napisałem wczoraj do niego, że jak będzie w Warszawie, to żeby dawał znać i tak dalej, a on, że nie chce nikogo (...) zajmować czasu swoją osobą. Ja mówię: weź, bo brzmisz jak w depresji, nie? Krawiec: - On ma, no ma depresję. Kelner: - Ale mówię, że napisałem mu, że tak ze śmiechem, i tak dalej. Od czasu do czasu piszę do niego teraz. Mówię, że może zrobić karierę jako stylista, prawda? Krawiec: - Jak Jacyków.

O problemach w sejmowej komisji skarbu Karpiński: - Ja to mam problem Burego, którego mogę wyje... w kosmos (...).

O cenach benzyny Krawiec: - Ale słuchajcie, nie chciałem przy nim gadać. Jak była ta kampania 2011 r. I oni tam z cenami jechali cały czas, że paliwo po 6 zł PiS napier... No i jest ta impreza w Focusie, już wiadomo, że wygraliśmy. Z Donaldem się spotykam i on: Teraz, ku..., to paliwo może być nawet i po 7 zł. Karpiński: - Nie no, tak było, nie? (...) Były rozmowy inne i nie. Ja w tych finalnych nie uczestniczyłem. Wszystkie chwyty dozwolone.

Rozmowa Stanisława Gawłowskiego i Piotra Wawrzynowicza, restauracja Sowa & Przyjaciele

O emeryturach Wawrzynowicz: - Za 30 lat będzie kompletnie rozj... system emerytalny. Nie będzie istniał w takim sensie, jak dzisiaj istnieje. I wszyscy będziemy otrzymywać emeryturę 700 zł, 900, 1200, czyli taką, żeby przeżyć, natomiast absolutnie umożliwiającą wegetację (...). Bo to jest ten problem taki właśnie, który ja mam z tymi emeryturami. Że ja nie wierzę, że to dojedzie. Gawłowski: - Ja też.

Rozmowa Andrzeja Parafianowicza, Sławomira Nowaka i Dariusza Zawadki, restauracja Sowa & Przyjaciele (luty 2014 r.)

O Zbigniewie Relidze Nowak: - W 2005, ja pamiętam, zdobyliśmy jego długi, żeby się wycofał. Cena była taka, że... bo mu narobił ten jego sztab długów strasznych... Zawadka: - Ku..., tam był Petelicki, tam był ówczesny szef (...). Nowak: - On wtedy poparł Donalda, nie? No właśnie za to, że zapłaciliśmy ich długi.

Zobacz wideo

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE na Androida | Windows Phone | iOS

Więcej o: