Kolejna podsłuchana rozmowa Sławomira Nowaka. Platforma Obywatelska kupiła długi Religi?

Tygodnik ?Wprost? ujawnił kolejne fragmenty nagrań rozmów Sławomira Nowaka. Tym razem były minister omawia kulisy kampanii wyborczej w 2005 r. i sugeruje, że Platforma Obywatelska odkupiła długi sztabu Zbigniewa Religi w zamian za jego wycofanie się z wyborów.

Tygodnik "Wprost" ujawnił kolejne fragmenty rozmowy Sławomira Nowaka z Andrzejem Parafinowiczem, która zostanie opublikowana w jutrzejszym wydaniu. Tym razem jej przedmiotem są kulisy wyborów z 2005 r. i poparcia, którego Zbigniew Religa udzielił Donaldowi Tuskowi. - W 2005 r., pamiętam, zdobyliśmy jego długi, żeby się wycofał. Cena była taka, żeby się wycofał, bo ten sztab narobił długów strasznych - wyjaśnia Nowak.

"Jaką mają intencję, czy to jest rutynówka? Bo jak zadaniowa, to cię roz...ie"

To już kolejna ujawniona przez "Wprost" rozmowa Sławomira Nowaka i Andrzeja Parafinowicza, Poprzednia dotyczyła prywatnych finansów byłego ministra i jego żony. Opowiadał, że jego żona - dentystka - dostała zawiadomienie o zamiarze wszczęcia postępowania dotyczącego nieprawidłowości w rozliczeniach finansowych.

Parafianowicz wyjaśniał mu, jakie konsekwencje prawne mogą jej grozić i jakie kroki mogą podjąć odpowiednie organa.

Co będzie w "najgorszym wariancie"?

- Jeszcze trzy lata w tamtą stronę mogą cię pociągnąć. Pięcioletnie przedawnienie, tak de facto sześcioletnie, nie? Bo liczysz od końca roku pięć lat - tłumaczy były wiceminister finansów. W kolejnych zdaniach Nowak dopytuje go, co mu grozi "w najgorszym wariancie, gdy powiedzą, że nie wykazywała dochodów, a miała wpłaty na konto". - To nie są wielkie pieniądze, 50 tys. - mówi.

- To raczej nie o kwotę chodzi, tylko o styl niedopłacenia, rozumiesz? I to, co mówisz. Że sam fakt możesz ocenić jako gapiostwo, leciutko zachachmęciłem. (... ) Nie no, panie, co to jest? To jest czysty bandytyzm. Rozbój w biały dzień. (...) I później się szarpiesz przez lata... Jaką mają intencję, czy to jest rutynówka czy zadaniowa? Bo jak zadaniowa, to cię roz...ie - straszy Parafianowicz.

Po publikacji "Wprost" Sławomir Nowak owiadczył, że odchodzi z Platformy Obywatelskiej.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE na Androida | Windows Phone | iOS

Więcej o: