To najprawdopodobniej najważniejsze zdjęcie z akcji ABW w redakcji "Wprost"

Redaktor naczelny "Wprost" Sylwester Latkowski kurczowo trzyma swojego laptopa, gdy dwóch agentów ABW próbuje mu go wyrwać - to zdjęcie doskonale opisuje wczorajsze zajście w redakcji tygodnika, który w sobotę ujawnił podsłuchane rozmowy polityków.

Wczoraj ABW i policja bezskutecznie próbowały przejąć taśmy "Wprost" w redakcji tygodnika. - Użyto siły wobec Latkowskiego, wykręcano mu ręce. To stało się w momencie, gdy policja opuściła już redakcję. Agenci ABW w jakimś ostatnim akcie desperacji chcieli mu odebrać laptop. Tylko dzięki obecności dziennikarzy, kamer telewizyjnych i m.in. Piotra Ikonowicza do tego nie doszło. Wobec innych pracowników nie użyto siły - mówił w rozmowie z naszym dziennikarzem Piotrem Mieśnikiem Cezary Bielakowski. Zdarzenie to uwiecznili na zdjęciach obecni dziennikarze.

 

Fot. Radosław Pietruszka/ PAP

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE na Androida | Windows Phone | iOS

Więcej o: