Latkowski kłóci się z prokuratorem w redakcji "Wprost": Jak to nie zakłócacie nam pracy? A co? Z pączkami i pizzą wpadliście?!" [WIDEO]

To już dziś drugi raz, jak ABW weszła do siedziby "Wprost". Tym razem w towarzystwie prokuratora Józefa Gacka, który wydał polecenie wydania nośników, na których zarejestrowano rozmowy polityków i urzędników państwowych nagranych m.in. w restauracji Sowa & Przyjaciele. - To jest dobijanie. To pokazywanie, że macie prawo nad wszystkimi. Wie pan, po co są media. Zna pan ustawę prawo prasowe - mówi prokuratorowi na opublikowanym nagraniu z redakcji Sylwester Latkowski, redaktor naczelny tygodnika "Wprost".

O wejściu po południu do redakcji "Wprost" funkcjonariuszy ABW poinformował na Twitterze Michał Majewski, jeden z autorów tekstów tygodnika o nagraniach. "Do redakcji właśnie przyszło ABW. Weszło trzech panów z ABW. Żądają wydania nośników" - napisał.

Latkowski poinformował na stronie tygodnika, że ABW zażądała "wydania nośników pamięci, na których zawarte są materiały dotyczące opublikowanych nagrań rozmów m.in. ministra spraw wewnętrznych, prezesa NBP, Sławomira Nowaka czy Andrzeja Parafianowicza". Latkowski oświadczył, że zachowanie agentów ABW odbiera "jako presję na redakcję", i odmówił wydania nośników z nagraniem, argumentując, że nie wie, czy nie ma na nich czegoś, co pozwoliłby zidentyfikować ich informatora.

Funkcjonariusze Agencji opuścili w końcu redakcję tylko po to, aby wrócić niedługo później w towarzystwie prokuratora Józefa Gacka. Obecni na miejscu dziennikarze z innych redakcji nagrali dyskusję prokuratora z redaktorem naczelnym "Wprost". - To jest dobijanie. To pokazywanie, że macie prawo nad wszystkimi - mówi do Gacka na nagraniu Latkowski.

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Tutaj znajdziesz wersję na telefony z Androidem >>> A tutaj wersję na Windows Phone >>>

Więcej o: