Kaczyński o akcji ABW w redakcji "Wprost": Tusk posunie się do wszystkiego, aby pozostać przy władzy

"Dzisiejsza skandaliczna interwencja funkcjonariuszy Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego w redakcji 'Wprost' to kolejny dowód na zupełną kompromitację rządu Donalda Tuska. Obecna ekipa rządząca jest w stanie posunąć się do wszystkiego, aby pozostać przy władzy" - napisał w oświadczeniu Jarosław Kaczyński, odnosząc się do ostatniej akcji ABW ws. taśm "Wprost".

Funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego weszli do redakcji tygodnika "Wprost" . "Weszło trzech panów z ABW. Żądają wydania nośników" - napisał na Twitterze Michał Majewski, dziennikarz "Wprost".

Prezes PiS akcję służb w specjalnym oświadczeniu nazwał "skandaliczną". Według niego to "kolejny dowód na zupełną kompromitację rządu Donalda Tuska" i na to, że "obecna ekipa rządząca jest w stanie posunąć się do wszystkiego, aby pozostać przy władzy".

"Wzywam do odsunięcia tej grupy od władzy"

"To, co teraz robi władza, to nic innego jak agresywne działania przerażonej sitwy, która przyłapana na łamaniu konstytucji i wszelkich standardów panicznie boi się kolejnych publikacji prasowych na ten temat. Swoimi dzisiejszymi działaniami władza Donalda Tuska przyznała się do winy" - pisze dalej Jarosław Kaczyński.

Prezes PiS następnie wzywa wszystkich, "którym zależy na wolnej i demokratycznej Polsce", aby "stanowczo zaprotestowali". "Wzywam wszystkie siły polityczne, które chcą zatrzymać rządzącą dziś Polską skompromitowaną grupę, do działania i jak najszybszego odsunięcia od władzy Donalda Tuska" - tymi słowami kończy swoje oświadczenie szef Prawa i Sprawiedliwości.

Zobacz wideo

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Tutaj znajdziesz wersję na telefony z Androidem >>> A tutaj wersję na Windows Phone >>>

Więcej o: