Taśmy "Wprost". "To nie są wielkie pieniądze - 50 tys.". Kolejny zapis rozmów polityków krąży w sieci [STENOGRAM]

- I chcą ją [moją żonę - red.] trzepać. Cały 2012 rok - miał się żalić b. wiceministrowi finansów Sławomir Nowak. W sieci krąży zapis kolejnej nielegalnie nagranej rozmowy, jaką mieli odbyć polscy politycy. Tym razem mają rozmawiać o żonie b. ministra transportu Sławomira Nowaka. Jej zapis podaje TVN 24.

Wczoraj tygodnik "Wprost" ujawnił fragment rozmowy szefa NBP Marka Belki z ministrem spraw wewnętrznych Bartłomiejem Sienkiewiczem. Dziś w sieci pojawił się zapis drugiej rozmowy, jaka miała mieć miejsce na początku lutego 2014 roku. Brać w niej mieli udział były minister transportu Sławomir Nowak, były wiceminister finansów Andrzej Parafianowicz i były szef GROM-u Dariusz Zawadka. TVN 24 nie podaje źródła nagrania . Rozmowy nie ma na internetowych stronach tygodnika "Wprost", ale gazeta ta wczoraj przytaczała kilka cytatów z niej.

Poniżej zapis fragmentu rozmowy.

Nowak: I chcą ją [moją żonę - red.] trzepać. Cały 2012 rok. Chcą najpierw wziąć rachunek bankowy. (...) Mam nadzieję, że to dotyczy tylko jej działalności, a nie będą chcieli crossować tego z moim rachunkiem. (...) Bo ona jedzie od paru lat na stracie, potężnej.

Parafianowicz: Ja to wszystko wiem, ale, bo ja z urzędu kontroli skarbowej, to już odkryliśmy bardzo dawno. UKS, komputery wyrzuciły (...) zablokowałem to (...).

Nowak: A powiedz, co w najgorszym wariancie mi grozi za takie rzeczy?

Parafianowicz: Zależy, co znajdą.

Nowak: Powiedzą, że nie wykazywała dochodów, a miała wpłaty na konto.

Parafianowicz: To każą dopłacić. Jeśli będzie grubo, to mogą zrobić postępowanie karnoskarbowe.

Nowak: To nie są wielkie pieniądze - 50 tys.

Parafianowicz: To raczej nie o kwotę [chodzi - red.], tylko o styl niedopłacenia, rozumiesz, nie? I to, co mówisz. Że sam fakt możesz ocenić jako gapiostwo, leciutko zachachmęciłem. Nie no, panie, co to jest? To jest czysty bandytyzm. Rozbój w biały dzień. I później się szarpiesz przez lata [dłuższa chwila ciszy - red.]. Jaką mają intencję, czy to jest rutynówka, czy zadaniowa? Bo jak zadaniowa, to cię rozje...

Nowak: Ku*** (...)

Parafianowicz: Słuchaj, tak jak mówię, próbuję się dowiedzieć od Gośki, skąd to się wzięło. Jeśli wie. Bo wtedy będzie można pomyśleć, czy to w ogóle jest pole do rozmawiania z tym dyrektorem (...).

------------------

Taśmy "Wprost"? Co wiemy (i czego nie wiemy) o nagraniach [PODSUMOWANIE]

Więcej o: