Hartman grzmi: Deklaracja wiary? Żałosna, fanatyczna miara zacofania i zdrady wobec powinności obywatela. Wstydźcie się!

Prof. Jan Hartman przedstawia na swoim blogu w serwisie "Polityki" "Deklarację obywatela". "Sygnatariuszom osławionej 'Deklaracji Jasnogórskiej' polecam wzięcie do lewej ręki swojej żałosnej fanatycznej elukubracji, rodem z czasów inkwizycji i stosów, a do prawej tego, co tu przedstawiam. Oto miara waszego zacofania i waszej zdrady wobec obywatelskiej powinności. Czytajcie i wstydźcie się!" - grzmi.

Prof. Jan Hartman, publicysta i członek rady programowej Twojego Ruchu, przedstawił na swoim blogu w serwisie "Polityki" "Deklarację obywatelską", czyli kontrpropozycję dla "Deklaracji wiary".

Co w niej znajdziemy? Zapis o szacunku do konstytucji jako nośnika moralności, przyznanie pierwszeństwa literze prawa i zapewnienie, że w działalności zawodowej sygnatariusz nie będzie kierował się własnym światopoglądem, wiarą religijną ani innymi przekonaniami. Deklaracja zakłada także wyrzeczenie się wszelkiej dyskryminacji i podkreślenie wzajemnego szacunku obywateli żyjących we wspólnym państwie.

"Wy sobie sumieniem gąb nie wycierajcie"

"Sygnatariuszom osławionej 'Deklaracji Jasnogórskiej' polecam wzięcie do lewej ręki swojej żałosnej fanatycznej elukubracji, rodem z czasów inkwizycji i stosów, a do prawej tego, co tu przedstawiam. Oto miara waszego zacofania i waszej zdrady wobec obywatelskiej powinności. Czytajcie i wstydźcie się!" - grzmi Hartman.

Dalej pisze w jeszcze ostrzejszych słowach: "Wy sobie sumieniem gąb nie wycierajcie, gdy każecie nosić aż po samoistny masywny krwotok ciąże pozamaciczne albo płody gwałtu na małych dziewczynkach! Jeśli Bóg istnieje, zapłacicie za swoje okrucieństwo!".

"Deklarację obywatelską" przeczytasz na blogu prof. Hartmana w serwisie "Polityki" >>>

Blogerzy TOKFM.pl o dr. Chazanie i Deklaracji wiary:

Urodzisz, bo tak chcę ja, pan ginekolog!>>>

Łamanie prawa w obliczu prawa >>>

Wykład: Patologia ciąży w aspekcie woli bożej... >>>

Więcej o: