Hofman: Istnieje ochrona elit III RP. To sprawa na skalę afery Rywina

- Gdyby posiedzenie było jawne, to szok na scenie politycznej byłby tak duży jak po aferze Rywina, bo to jest de facto afera tego rozmiaru - mówił Adam Hofman w Trójce. Jego zdaniem powinna powstać komisja śledcza w sprawie rzekomej sprzedaży domu w Kazimierzu nad Wisłą.

"Tajne obrady Sejmu? "Polityka Tajności" przy ok. 500 osobach jest fikcją" [BLOG] >>

Według Hofmana SLD - składając wniosek o komisję śledczą - "próbuje odwracać kota ogonem". - Policjant, który ujawnił złodzieja, ma być oskarżony, a ten złodziej chodzić wolno i ze wszystkich się śmiać - krytykował.

- Kwaśniewski kupuje dom "na słupa", sprzedaje dom przez tego "słupa", odbywa się pranie brudnych pieniędzy. Prokuratura prowadzi śledztwo, aż nagle do gry wchodzi Donald Tusk, nie wiemy, co się dzieje, zmienia się prokuratura prowadząca śledztwo i sprawa jest "ukręcona" - relacjonował rzecznik PiS. Jego zdaniem brak zarzutów w tej sprawie oznacza, że istnieje "ochrona elit III RP".

Hofman uważa, że nieodebranie Kamińskiemu immunitetu jest dowodem na "twarde dowody" w jego wystąpieniu. - Gdyby pani usłyszała to wystąpienie, nasza rozmowa przebiegłaby pod hasłem "koniec Kwaśniewskiego i co dalej?" - mówił prowadzącej program.

- Ja bym chciał, żeby Polacy mieli prawo zobaczyć, co jest w aktach. Tam nie ma żadnych informacji, które zagrażają bezpieczeństwu państwa, ale są informacje, które zagrażają elitom III RP - mówił Hofman.

"Niesiołowski ma problemy osobowościowe"

Część członków PiS po ogłoszeniu wyników głosowania w sprawie immunitetu Kamińskiego zaczęła śpiewać hymn, co skrytykował później Stefan Niesiołowski. - Dziwię się, że jeszcze zaprasza się Niesiołowskiego do mediów, robiąc mu krzywdę. On ma ewidentnie problemy osobowościowe i dziennikarze to wykorzystują. Powinniśmy go wspólnie namówić, żeby poddał się jakiejś terapii - stwierdził i dodał, że "wyraża troskę o jego stan zdrowia".

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE na Androida | Windows Phone | iOS

Więcej o: