43-latek podejrzewany o porzucenie w nocy 3-letniego dziecka

Policjanci z Józefowa pod Warszawą zatrzymali 43-letniego mężczyznę, który jest podejrzewany o porzucenie w nocy swojego trzyletniego dziecka. Mężczyzna miał oddać je przypadkowej osobie, która wyszła nocą z psem na spacer.

Tuż przed północą na policję zadzwoniła młoda kobieta. Twierdziła, że przechodzący obok niej mężczyzna postawił przy niej trzyletnie dziecko, po czym uciekł. Funkcjonariusze na miejsce wezwali pilnie pogotowie ratunkowe, które zabrało dziecko na obserwację do jednego z otwockich szpitali.

Jeszcze tej samej nocy zatrzymano mężczyznę podejrzewanego o porzucenie dziecka. 43-latek został zatrzymany. O sprawie natychmiast powiadomiono prokuratora, a sprawa trafi do sądu rodzinnego w Otwocku.

Policjanci szukali rodziny dziecka, niestety, jeszcze nikogo nie odnaleziono. Ustalono natomiast, że matka dziecka przebywa od kilku miesięcy najprawdopodobniej w Pakistanie. Policjanci zapewnili małemu dziecku opiekę w Domu Małego Dziecka.

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE na Androida | Windows Phone | iOS

Więcej o: