Zgwałcona 11-latka jest w ciąży. Terlikowski o tym, dlaczego aborcja to większa trauma niż poród i oddanie dziecka do adopcji

Aborcja to w tej sytuacji rozwiązanie absurdalne. To ponowny gwałt na niewinnej osobie. Dla 11-latki to przeżycie bardziej traumatyczne niż... urodzenie dziecka i oddanie go do adopcji - to główne tezy z tekstu Tomasza Terlikowskiego o 11-latce spod Wągrowca, która zaszła w ciążę w wyniku gwałtu, którego dokonali na niej kuzyni. Publicysta w serwisie ?Frondy? odniósł się w ten sposób do decyzji sądu, który w przypadku dziewczynki zezwolił na aborcję.

11-latka spod Wągrowca pod koniec lutego została zgwałcona przez dwójkę swoich kuzynów w wieku 14 i 15 lat. Dziewczynka w wyniku gwałtu zaszła w ciążę, a jej rodzice złożyli wniosek o aborcję. W zeszłym miesiącu Sąd Rejonowy w Wągrowcu rozpatrzył go pozytywnie. Nie wiadomo jednak, czy aborcja już się odbyła, bo wymiar sprawiedliwości nie udziela żadnych informacji.

"Nie ma powodów do morderstwa"

W sprawie głos w serwisie "Frondy" postanowił zabrać Tomasz Terlikowski . Jak przyznał, "cała sytuacja to horror". "I dziewczynka, i rodzice są w sytuacji absolutnie dramatycznej. Ale trudno też nie dostrzec, że założenie, że zabicie niewinnego dziecka w czymkolwiek naprawi sytuację, jest - najdelikatniej rzecz ujmując - absurdalne. Dzieciątko, które dziewczynka spod Wągrowca nosi obecnie pod sercem, nie jest niczemu winne. I nie ma powodów, żeby je zamordować" - pisze publicysta.

Według Terlikowskiego aborcja w niczym dziewczynce nie pomoże, bo będzie dla niej nawet bardziej traumatyczna niż... poród i oddanie dziecka do adopcji - w razie, gdyby ona i rodzice nie byli w stanie go wychować. Aborcja to bowiem - według słów dziennikarza - "kolejny gwałt na 11-latce".

"Wstrząs, jaki ona wywołuje, oddziałuje na całe dalsze życie kobiety, wpędza ją w depresję, niszczy jej psychikę. Jest ona zatem ponownym gwałtem na niewinnej osobie. Gwałtem, który nikomu, a już na pewno nie kobiecie, nie służy" - argumentuje w swoim stylu Terlikowski.

Senyszyn odpowiada Terlikowskiemu

Na komentarz publicysty "Frondy" zareagowała europosłanka SLD Joanna Senyszyn. "Dla zgwałconej przez kuzynów 11-latki aborcja jest jedynym wyjściem. Niech się Terlikowski nie wymądrza. Usunięcie ciąży to nie zabicie dziecka" - napisała na Twitterze polityczka.

Terlikowski o klauzuli sumienia lekarzy

Zaledwie wczoraj na antenie TVP Info Terlikowski odnosił się do problemu tzw. klauzuli sumienia lekarzy, dzięki której mogą oni odmawiać przeprowadzania aborcji i innych zabiegów, które miałyby być sprzeczne z założeniami ich wiary. - Jest tylko jeden zawód, który wymusza na człowieku zabijanie ludzi, to jest zawód kata - mówił publicysta.

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Tutaj znajdziesz wersję na telefony z Androidem >>> A tutaj wersję na Windows Phone >>>

Więcej o: