Zderzenie busów na A4 pod Opolem. Siedem osób zginęło

Bus na ukraińskich numerach wjechał w pojazd służby drogowej na autostradzie A4 koło Krapkowic pod Opolem - ustaliło Radio TOK FM. W wyniku wypadku zgięło siedem osób, pięć jest rannych, w tym trzy ciężko.

Pierwsze ustalenia wskazują na to, że około godz. 10 bus na ukraińskich numerach rejestracyjnych uderzył w pojazd obsługi autostrady. Ofiary i ranni to pasażerowie busa.

Jak podaje TVN24, osoby, które przeżyły wypadek są pod opieką lekarzy. - Trzy osoby są w ciężkim stanie. Dwie lekko poszkodowane. Jedną przewieziono już do szpitala - powiedziała w rozmowie ze stacją Justyna Sochacka z Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Jak podaje w rozmowie z TOK FM dyżurny wojewódzkiego stanowiska koordynacji ratownictwa, nie ma poszkodowanych wśród pracowników technicznych autostrady.

Wypadek miał miejsce na jezdni w kierunku Katowic, ale autostrada była zablokowana w obu kierunkach, bo na przeciwnym pasie jest przygotowane lądowisko dla dwóch helikopterów lotniczego pogotowia ratunkowego, które mają zabrać najciężej rannych. TVN24 podała, że tuż przed godziną 12.00 drogowcy otworzyli trasę w stronę stolicy Dolnego Śląska. - Utrudnienia na pasie w stronę Katowic mogą potrwać przez wiele godzin. Po akcji ratowniczej wejdą tam policjanci i prokurator - informuje dyżurny GDDKiA.

Zobacz wideo

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE na Androida | Windows Phone | iOS

Więcej o: