Marzena Wróbel odchodzi z Solidarnej Polski? Nie chce być członkiem koła poselskiego

Jak dowiedziały się ?Wiadomości? TVP, Marzena Wróbel nie przystąpi do koła poselskiego Solidarnej Polski. Wcześniej przedstawiciele partii Ziobry stracili status klubu parlamentarnego, bo w ich szeregach pozostało mniej niż 15 posłów.

W tym tygodniu Solidarną Polskę opuścili Ludwin Dorn i Tomasz Górski. Tym samym posłowie Solidarnej Polski przestali tworzyć klub parlamentarny, który wymaga co najmniej 15 członków. Koło, do którego nie zdecydowała się przystąpić Wróbel, to tylko trzy osoby.

Koło poselskie, w przeciwieństwie do klubu, nie otrzymuje samochodu służbowego i nie dostaje środków na zatrudnienia prawnika w biurze. Dodatkowo Solidarna Polska straci też fotel w pierwszym rzędzie sali plenarnej i może stracić reprezentację w niektórych komisjach.

Koalicja z PiS?

W wyborach do Parlamentu Europejskiego Solidarna Polska uzyskała tylko 3,98 proc. głosów i tym samym nie przekroczyła progu wyborczego.

Zbigniew Ziobro po ogłoszeniu wyników poinformował, że ostateczny skład koła będzie ustalony do końca tygodnia i rozmawiał już z kilkunastoma członkami klubu, którzy chcą zostać w kole.

Partia tworzy sobie jednak grunt pod koalicję wyborczą, która mogłaby im umożliwić przekroczenie progu wyborczego w wyborach samorządowych. Rzecznik SP Patryk Jaki podkreślił, że taka koalicja może zostać stworzona, jeśli zachowana zostanie "podmiotowa rola" partii, które ją stworzą. - Nie zgadzamy się na monopol jednej partii - dodał.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE na Androida | Windows Phone | iOS

Więcej o: