"Sługus ruski, zdrajca Polski. Kto go wpycha na Powązki?". Poseł PiS pisze wiersz o pogrzebie Jaruzelskiego

- Wszelkie dyskusje wokół osoby Jaruzelskiego należy zostawić na czas po pogrzebie - apelował w środę kard. Kazimierz Nycz. Niektórzy najwyraźniej wzięli sobie do serca słowa duchownego - niemal punktualnie o 12 na profilu na Facebooku posła PiS Mariusza Oriona Jędryska pojawił się wiersz, w którym nazywa generała m.in. "sługusem ruskim".

Pogrzebu gen. Wojciecha Jaruzelskiego rozpoczął się dziś o godz. 12 na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach. Sama ceremonia nie odbyła się bez zakłóceń: przeciwnicy zebrani na cmentarzu skandowali hasła "Morderca!", "Zdrajca!" czy "Raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę" , wiele osób miało też transparenty z antykomunistycznymi hasłami oraz zdjęcia ofiar z lat 80. Kilka dni temu do zablokowania pogrzebu modlitwą różańcową nawoływał też poseł PiS Stanisław Pięta, ale ostatecznie do tego nie doszło.

"Więc uczyńmy im honory, nieśmy za nim truchło wrony"

Swoje poglądy na temat miejsca pochówku i samej osoby generała postanowił wyrazić też poseł Jędrysek. W wierszu zatytułowanym "Brak zmian" nazywa on Jaruzelskiego m.in. "sługusem", "zdrajcą" i "oprawcą".

Wpis Mariusza Oriona Jędryska na FacebookuWpis Mariusza Oriona Jędryska na Facebooku Fot. Facebook

Pozostaje tylko pytanie, czy forma, w której poseł wyraził swoją opinię, jest odpowiednia. Bo sam jej termin raczej taki nie jest.

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE na Androida | Windows Phone | iOS

Więcej o: