Polska ma nowe adresy w internecie

Dwie atrakcyjne domeny internetowe - Polska.pl i Poland.pl - dzięki porozumieniu Naukowej i Akademickiej Sieci Komputerowej (NASK) i Ministerstwa Spraw Zagranicznych będą służyły promocji Polski - informuje w komunikacie resort dyplomacji.

- Najbardziej intuicyjne z adresów, które bardzo łatwo znajduje się w wyszukiwarce, ułatwią internautom poznanie Polski i odszukanie ciekawych informacji o naszym kraju - tłumaczy podsekretarz stanu w MSZ Katarzyna Kacperczyk.

W ciągu kilku miesięcy pod adresem Polska.pl, który 28 maja Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa dysponująca obiema domenami internetowymi przekazała w użytkowanie MSZ RP, internauci zobaczą nowy oficjalny portal promujący Polskę. Zastąpi on obecny, widoczny pod adresami Polska.gov.pl i Poland.gov.pl. Nowy serwis internetowy, dostępny także pod adresem Poland.pl, będzie pełnił funkcję promocyjną.

- Nie będzie przeładowany treścią, a bardzo ważną rolę będzie odgrywała w nim atrakcyjna grafika. Zależy nam na tym, by zgodnie z "Zasadami Komunikacji Marki POLSKA" pokazywał nasz kraj jako ciekawe miejsce, gdzie ludzie mają niebanalne pomysły i gdzie można inwestować w nowoczesne przedsięwzięcia - dodaje wiceminister Kacperczyk.

Nowy portal Polska.pl jest kolejnym z etapów modernizacji stron internetowych MSZ.

- Po uruchomieniu jesienią 2012 roku ponad 340 nowych portali polskich ambasad, konsulatów i stałych przedstawicielstw na całym świecie, które działają w 45 językach, teraz oddamy internautom nowy serwis promujący Polskę. Obecna odsłona portalu od 2009 roku nie była odświeżana i wymagała już zmiany - wyjaśnia wiceminister.

Portal w nowej odsłonie będzie działał pod dwoma adresami Polska.pl i Poland.pl, ale MSZ zależy, aby był promowany pod pierwszym z nich i to ten adres będzie adresem wiodącym. Strona w językach polskim i angielskim zostanie uruchomiona w 2014 roku. Prace nad nią prowadzi już Wydział Portali Internetowych Biura Rzecznika Prasowego.

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE na Androida | Windows Phone | iOS

Więcej o: