Szef IPN o Jaruzelskim: To miejsce dla bohaterów, a nie komunistycznych dyktatorów. Celiński: Przykre, kiedy prezes konstytucyjnego urzędu pisze jak...

- Przykre, kiedy prezes konstytucyjnego urzędu pisze, jak, za przeproszeniem, IDIOTA. Gotów jestem stawić się przed każdym sądem, by bronić tego mojego wpisu. Niech mnie, kurcze sądzą za to, że Polska mianuje idiotę na ważne państwowe, konstytucyjne stanowisko - napisał na Facebooku Andrzej Celiński. W ten sposób odniósł się do słów szefa IPN, który protestuje przeciwko pochówkowi gen. Jaruzelskiego na cmentarzu na Powązkach.

Szef Instytutu Pamięci Narodowej Łukasz Kamiński zaprotestował wczoraj przeciwko pochówkowi gen. Wojciecha Jaruzelskiego na Wojskowych Powązkach w Warszawie. Jego zdaniem ten cmentarz "to miejsce dla narodowych bohaterów, a nie komunistycznych dyktatorów".

- Nie powinniśmy chować tam kolejnego komunistycznego dyktatora - powiedział w rozmowie ze stacją RMF FM. - Chcemy zachować czy tak naprawdę przywrócić charakter tej wyjątkowej nekropolii w dziejach Polski? - pytał, dodając, że jego zdaniem były przywódca PRL może zostać pochowany wszędzie, tylko nie na Wojskowych Powązkach.

"Niech mnie sądzą za to, że Polska mianuje idiotę na ważne, państwowe stanowisko"

We wpisie na Facebooku Andrzej Celiński nie krył swojego wzburzenia. - To niby gdzie grzebać generała Wojska Polskiego? Kawalera Virtuti Militari. Człowieka uwikłanego w HISTORIĘ jak mało kto. Pod murem? Za murem? Inne cmentarze skażone mniej znacznymi grobami? - (pisownia oryginalna).

Wpis Andrzeja Celińskiego na FacebookuWpis Andrzeja Celińskiego na Facebooku Fot. Facebook

- Plecie Pan Prezesie jak Grzelakowa spod Grójca. Przykre, kiedy Prezes k o n s t y t u c y j n e g o urzędu pisze, jak, za przeproszeniem, IDIOTA. Gotów jestem stawić się przed każdym sądem, by bronić tego mojego wpisu. Niech mnie, kurcze sądzą za to, że Polska mianuje idiotę na ważne państwowe, konstytucyjne stanowisko. Chcę tego. Panie Łukaszu? Do boju! Ile jeszcze skądinąd mądrych ludzi ulegnie temu polskiemu ahistorycznemu szaleństwu? - napisał były minister kultury w rządzie Leszka Millera.

Jaruzelski zmarł w niedzielę po długiej i ciężkiej chorobie

Pogrzeb generała Wojciecha Jaruzelskiego odbędzie się w najbliższy piątek o godz. 12 na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach w kwaterze I Armii Wojska Polskiego.

Jaruzelski zmarł w niedzielę 25 maja w warszawskim szpitalu wojskowym przy ul. Szaserów, gdzie przebywał z przerwami od kilku miesięcy. Miał 90 lat. O pochowanie generała na Powązkach Wojskowych wniosek złożył Związek Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych. Inicjatywę poparła rodzina generała.

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE na Androida | Windows Phone | iOS

Więcej o: