"Najbrzydsza kobieta świata" zbiera pieniądze na film o swoim życiu. Cierpi na niezwykle rzadką chorobę

Lizzie Velasquez - nazywana przez zachodnie media "najbrzydszą kobietą na świecie" rozpoczęła zbiórkę pieniędzy przez serwis Kickstarter. Zdobyte w ten sposób fundusze chce przeznaczyć na nakręcenie filmu dokumentalnego o swojej historii.

Cel, jaki przyświeca Lizzie Velasquez to nie tylko opowiedzenie o swoim życiu, ale także zabranie głosu w sprawie psychicznego dręczenia i dyskryminowania innych osób. Sama niejednokrotnie była - z powodu swojego wyglądu - ofiarą nękania.

- Wiem, jak to jest być dręczoną i wiem, jak to jest być szykanowaną w internecie - powiedziała cytowana przez " The Independent " Velasquez. - Chcę być obrończynią tych, którzy uważają, że nigdy nie będzie lepiej - dodała.

Potrzeba 180 tys. dolarów

Lizzie Velasquez stała się znana, po tym jak w 2013 roku wystąpiła podczas konferencji TED, której celem jest popularyzacja "idei wartych rozpowszechniania". Jej krótka przemowa na temat zjawiska bullyingu została na Youtube obejrzana niemal sześć milionów razy.

 

Nazywana "najbrzydszą kobietą świata" 25-latka cierpi na bardzo rzadką chorobę. Schorzenie powoduje, że Velasquez nie może przybrać na wadze. Podobną chorobę stwierdzono jedynie u trzech osób na całym świecie.

Do tej pory kobiecie udało się zebrać na Kickstarterze już 168 tys. dolarów. Aby nakręcić swój film potrzebuje 180 tys.

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE na Androida | Windows Phone | iOS

Więcej o: