Palikot przeciw adopcjom dzieci przez gejów. Grodzka na Facebooku: "Rodziny jednopłciowe nie są dla dzieci obciążeniem"

"Nie jesteśmy zwolennikami adopcji dzieci przez pary homoseksualne". To stwierdzenie Janusza Palikota wywołało duże zaskoczenie we wspierających Twój Ruch środowiskach LGBT. Partia Palikota regularnie wspiera ich postulaty, a w Sejmie z jej ramienia zasiadają Robert Biedroń - pierwszy jawny gej w polskim parlamencie - i transseksualna posłanka Anna Grodzka.

22 maja Janusz Palikot w "Faktach po Faktach" oświadczył : "Nie jesteśmy zwolennikami adopcji dzieci przez pary homoseksualne". To stwierdzenie - zwłaszcza w kontekście tradycyjnego wsparcia Twojego Ruchu dla osób o orientacji homoseksualnej - zaskoczyło wiele osób na lewicy.

Anna Grodzka zacytowała słowa Palikota na Facebooku . W komentarzach przeważa duże rozczarowanie. "I znów mam problem, na kogo głosować" - to tylko jeden z głosów w dyskusji.

Grodzka: rodziny jednopłciowe nie są dla dzieci obciążeniem

Próbowaliśmy dodzwonić się do Anny Grodzkiej i Roberta Biedronia, jednak na razie oboje nie odbierają telefonów. Grodzka jednak napisała komentarz na Facebooku:

"Moje stanowisko w tej sprawie jest jasne i wyrażałam je publicznie wielokrotnie. Dzieci potrzebują kochających rodziców i niepatologicznej rodziny. Badania realnej sytuacji pokazują, że rodziny jednopłciowe nie są dla dzieci żadnym obciążeniem, a często są wybawieniem. Problemem bywa opresywne otoczenie, oderwana od rzeczywistości polityczna albo ideologiczna propaganda. Ot co!".

Słabe wyniki Palikota

Partia Palikota notuje ostatnio słabe wyniki w sondażach - najnowsze badania TNS dają Twojemu Ruchowi 3 proc. głosów w niedzielnych wyborach do Parlamentu Europejskiego. Szeroko komentowana była też pełna goryczy wypowiedź Kazimierza Kutza. Reżyser, startujący jako kandydat niezależny z list Twojego Ruchu na Śląsku, napisał na Facebooku: "Najgorsza kampania wyborcza dobiega końca. Dobrze, że się kończy" - napisał na Facebooku . Po fali krytycznych głosów wyjaśniał potem, że "kandydat bezpartyjny ma prawo do w miarę obiektywnego samokrytycyzmu", a jego zdaniem "wszystkie partie wykazały się na Górnym Śląsku bardzo niską wolą kontaktowania się z wyborcami".

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE na Androida | Windows Phone | iOS

Więcej o: