Franciszek jedzie do Izraela. "To paliwo dla ekstremistów. Jest obawa, że będzie więcej ataków"

Jest obawa, że ataków będzie coraz więcej, ale najprawdopodobniej policja poważnie się za nie weźmie, bo do tej pory nie przywiązywała do tego wagi. W zeszłym tygodniu, nawet oświadczono na konferencji prasowej, że używają dronów do ścigania tych chłopców z Jesziw, którzy malują napisy i dewastują gaje oliwne - mówiła Zuzanna Radzik z "Tygodnika Powszechnego" w rozmowie z Agatą Kowalską w audycji Post factum w radiu TOK FM.

W dniach 24-26 maja Papież Franciszek odwiedzi Jordanię, okupowane terytoria palestyńskie i Izrael, w 50. rocznicę pielgrzymki papieża Pawła VI i jego ekumenicznego spotkania z prawosławnym patriarchą Atenagorasem. O zagrożeniach związanych z przyjazdem papieża do Izraela i Palestyny rozmawiała Agata Kowalska z Zuzanną Radzik z "Tygodnika Powszechnego"

"Wzrosła liczba ataków na chrześcijańskie obiekty"

- Może rodzić obawy to, że w ostatnim czasie wzrosła liczba ataków na chrześcijańskie obiekty ze strony radykalnych religijnych ekstremistów, głównie z Zachodniego Brzegu - tak Zuzanna Radzik z Tygodnika Powszechnego komentowała trudną sytuację w regionie przed pielgrzymką Franciszka do Ziemi Świętej. - Okropne napisy na chrześcijańskich czy muzułmańskich budynkach, to rodzaj rewanżu za wygnanie z Gazy - tłumaczyła.

- Jest obawa, że ataków będzie coraz więcej, ale najprawdopodobniej policja poważnie się za nie weźmie, bo do tej pory nie przywiązywała do tego wagi. W zeszłym tygodniu, nawet oświadczono na konferencji prasowej, że używają dronów do ścigania tych chłopców z Jesziw, którzy malują napisy i dewastują gaje oliwne. - mówiła Zuzanna Radzik w rozmowie z Agatą Kowalską w Post factum.

Więcej o: