Millward Brown: PO minimalnie przed PiS. Korwin tuż za SLD [SONDAŻ]

PO wyprzedza PiS o zaledwie jeden punkt procentowy. Na trzecim miejscu SLD, ale Kongres Nowej Prawicy depcze mu po piętach. Oto wyniki najnowszego sondażu wyborczego do Parlamentu Europejskiego pracowni Millward Brown.

Pracownia zadała ankietowanym pytanie, na którą partię zamierzają zagłosować w nadchodzących wyborach do Parlamentu Europejskiego. 27 proc. respondentów odparło, że oddałoby głos na PO. O jeden procent mniej osób zamierza poprzeć PiS. 8 proc. ankietowanych zagłosowałoby na koalicję Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy, a 7 proc. na Kongres Nowej Prawicy.

PSL i Europa Plus Twój Ruch otrzymałyby po 5 proc. głosów.

CBOS zupełnie inaczej

Wyniki dosyć znacząco różnią się od pokazanych dzisiaj wyników sondażu CBOS . Platforma Obywatelska wyszła w nim na prowadzenie z 26-procentowym poparciem, na drugim miejscu znalazło się PiS 21 proc., a z mandatami do Parlamentu Europejskiego zostało jeszcze tylko SLD (8 proc.) i PSL (5 proc.).

Ugrupowanie Janusza Korwin-Mikkego znalazło się poza progiem wyborczym.

Sondaż poparcia dla partii

Pracownia Millward Brown zapytała ankietowanych także o to na, jaką partię zagłosowaliby w wyborach parlamentarnych. Z sondażu wynika, że PO i PiS remisują i cieszą się 28-procentowym poparciem wyborców. Sporo za nimi - z 8-procentowym wynikiem - znalazł się SLD.

Wciąż dobre wyniki notuje Kongres Nowej Prawicy. Ugrupowanie Janusza Korwin-Mikkego zdobyło w sondażu tylko o jeden punkt procentowy mniej niż SLD. Na piątym miejscu uplasował się Twój Ruch (6 proc.), a za nim PSL (5 proc.).

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE na Androida | Windows Phone | iOS

Więcej o: