Minister edukacji dopuściła do druku pierwszą część "Naszego elementarza"

Minister edukacji Joanna Kluzik-Rostkowska podpisała decyzję o dopuszczeniu do druku pierwszej części przygotowywanego na zlecenie MEN podręcznika dla klas pierwszych szkół podstawowych "Nasz elementarz". Druk książki rozpocznie się jeszcze dziś.

Kluzik-Rostkowska powiedziała, że w wyniku konsultacji zmieniono część zawartości podręcznika w stosunku do tej, która była zaprezentowana w kwietniu. Zmieniono m.in. niektóre ilustracje i polecenia. Zdecydowano też, że uczniowie poznają wcześniej nieuwzględnioną cyfrę 4. Zrezygnowano za to m.in. z wprowadzeniem litery Ś oraz jednego długiego tekstu - opowiadania o trzech świnkach.

Pierwsza część podręcznika w wersji, która skierowana została do druku, jest już udostępniona na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji Narodowej . Książka jest także obszerniejsza, niż zakładano - liczy 96 stron, podczas gdy wersja do konsultacji miała 92 strony.

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE na Androida | Windows Phone | iOS

Więcej o: