Ryszard Kalisz pokazał, jak mieszka jego mama. Pozywa "Fakt". I to ma być "przytułek"?

Matka popularnego polityka oddana przez syna do "przytułku", jak donosił tabloid, czy może jednak umieszczona przez niego w drogim i dobrym domu opieki? Ryszard Kalisz raz na zawsze postanowił rozprawić się z informacjami kolportowanymi przez "Fakt". Pokazał, w jakich warunkach mieszka obecnie jego mama, a sprawę przeciwko redakcji złożył dziś do Sądu Okręgowego w Warszawie.

Kalisz był negatywnym bohaterem tabloidowego tasiemca o wyrodnym synu, który oddał matkę do przytułku, bo nie miał czasu ani ochoty się nią zajmować. Poseł i kandydat Twojego Ruchu do Parlamentu Europejskiego kilkakrotnie tłumaczył, że gazeta mija się z prawdą.

- Mama miała wylew. Chciała zawiesić zasłony, spadła i uderzyła się o kaloryfer w głowę. Kilka godzin leżała na podłodze, zanim rano znalazła ją moja siostra. Mama chciała iść do domu seniora - tłumaczył Kalisz na łamach "Gazety Wyborczej".

W związku z kolejnymi publikacjami Faktu w tej sprawie zdecydował się skierować sprawę do sądu. Dziś też opublikował zdjęcia przedstawiające to, jak naprawdę wygląda dom opieki, w którym przebywa jego mama. Jak już wcześniej dowiedziała się "Gazeta Wyborcza", Kalisz miesięcznie za pobyt swojej mamy w tym ośrodku płaci ok. 3 tys. zł.

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE na Androida | Windows Phone | iOS

Więcej o: