Wyciekła lista z numerami telefonów dziennikarzy. Do niektórych dzwoniono w nocy kilkadziesiąt razy

Katarzyna Kolenda-Zaleska, Jacek Czarnecki, Grzegorz Kajdanowicz, Kamil Dziubka - to tylko kilka nazwisk z listy zawierającej numery telefonów komórkowych dziennikarzy, która wyciekła do internetu. Do części z nich w nocy wielokrotnie dzwoniono z nieznanych numerów, niektórzy dostawali też po kilka-kilkanaście nocnych SMS-ów.

Na liście opublikowanej w sieci są numery reporterów prasowych, a także m.in. dziennikarzy TVN, TVN 24, TVP, Radia ZET czy RMF FM.

Listę udostępniono m.in. na profilu na Facebooku Zbigniewa Stonogi, który prosił ich o "publikację jego sprawy" i "solidne wykonywanie zawodu dziennikarza poprzez ujawnienie niebotycznych krzywd wyrządzonych Panu Zbigniewowi Stonodze przez wymiar sprawiedliwości i nagłośnienie dowodów o przestępstwach najważniejszych ludzi polskiej polityki". Wpis wkrótce usunięto, ale w internecie krążą jego screeny.

Niektórzy dziennikarze już zaczęli dostawać "nocne SMS-y od Stonogi". Na Twitterze pisali o tym Katarzyna Kolenda-Zaleska, Krzysztof Skórzyński czy Kamil Dziubka.

listalista Fot. Twitter

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE na Androida | Windows Phone | iOS

Więcej o: