Pawłowicz o Bartoszewskim: To pastuch słabej klasy. Niech się schowa i nas nie poucza

- [Bartoszewski - red.] to pastuch słabej klasy. Niech się schowa i nas nie poucza. Tak mi się wydaje, że osoby w starszym wieku powinny dać sobie spokój. Nie obrażać Polaków, nie wyzywać, język opanować - powiedziała posłanka PiS Krystyna Pawłowicz w telewizji Superstacja. Tymi słowami skomentowała udział Władysława Bartoszewskiego w spocie PO.

Słowa Pawłowicz odnosiły się do wypowiedzi Bartoszewskiego sprzed kilku lat, w której określił PiS mianem bydła. - Trzeba przestać uważać bydło za niebydło - mówił wtedy Bartoszewski, komentując politykę ówczesnego rządu PiS.

"Bartoszewski jak po krześle elektrycznym"

Dziś reporter Superstacji prosił polityków o komentarz na temat spotu PO, w którym występuje Władysław Bartoszewski zachęcający ludzi do oddania głosu w wyborach do europarlamentu.

Zobacz wideo

- Bartoszewski straszy, przyłączył się do straszenia Polaków i wcale się nie dziwię. Nie widziałam go [spotu - red.]. Widziałam tylko zdjęcie. Siedzi w fotelu jak przed egzekucją na krześle elektrycznym i to już chyba po wykonaniu wyroku, bo wszystkie światła jakieś pogaszone dziwnie - powiedziała Pawłowicz. Według niej prof. Bartoszewski nie powinien apelować o udział wyborach.

- Niech on nie apeluje, niech on sam się przyzwoicie zachowuje. Niech nie udaje nikogo innego. Tak mi się wydaje, że osoby w starszym wieku powinny dać sobie spokój. Nie obrażać Polaków, nie wyzywać, język opanować. Nie mówić o żadnych dyplomatołkach itd. Po prostu niech się opanuje. Nie jesteśmy bydłem i jako przedstawiciel w jego rozumieniu bydła proszę, żeby pastuch schował się i dał święty spokój bydłu - stwierdziła posłanka PiS.

- Jest to pastuch powiedziałabym słabej klasy. No i niech pastuch się schowa i już nie poucza, ani bydła, ani nikogo innego. Wydaje mi się, że już czas na emeryturę. Mi się nie podoba, co on robi w ostatnim czasie, mimo zasług w okresie wojny. Rzeczywiście, jeśli na nas mówi bydło, to jest kiepskim pastuchem. Mam nadzieję, że to bydło, czyli my, nie będziemy się tego pastucha kiepskiego słuchać - dodała Pawłowicz.

Szybkie reakcje na słowa posłanki

Na reakcję na te wypowiedzi nie trzeba było długo czekać. "Zagubiony baran" - tymi słowami skomentował je dziennikarz Jarosław Kuźniar na swoim Twitterze.

Także w serwisie Twitter wypowiedź Pawłowicz skomentowała startująca do europarlamentu z listy Twojego Ruchu Barbara Nowacka. "Pawłowicz to synonim upadku tytułów i stopni w polskiej nauce" - napisała.

"Bosze, co ta Pawłowicz wygaduje o tym Bartoszewskim. Ona musi być V kolumną Tuska" - tak brzmi z kolei twitterowy komentarz dziennikarza Michała Majewskiego.

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE na Androida | Windows Phone | iOS

Więcej o: