Palikot nie wpisał luksusowego zegarka do oświadczenia majątkowego? Prokuratura sprawdza

Prokuratura Okręgowa w Warszawie sprawdza sprawę niewpisania przez Janusza Palikota kosztu luksusowego zegarka do oświadczenia majątkowego - informuje TVN24.

Czynności sprawdzające potrwają 30 dni. W tym czasie prokuratorzy ustalą, czy w sprawie konieczne będzie wszczęcie śledztwa. Prokuratura sprawą zajęła się z urzędu, po informacjach opublikowanych przez tygodnik "Newsweek Polska" - czytamy w serwisie TVN24.pl .

Sprawa dotyczy nieuwzględnienia przez szefa Twojego Ruchu zegarka marki Breitling Navitimer Montbrillant w oświadczeniu majątkowym. Według dziennikarzy wartość tego przedmiotu na aukcjach internetowych to ok. 15-18 tys. zł. Palikot dopiero po publikacji "Newsweeka" uzupełnił swoje oświadczenie.

Jeżeli prokuratura zdecyduje się na wszczęcie śledztwa, kolejnym krokiem będzie postawienie Januszowi Palikotowi ewentualnych zarzutów oraz ustalenie, czy należy złożyć do Sejmu wniosek o uchylenie jego immunitetu.

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE na Androida | Windows Phone | iOS

Więcej o: