Naprawdę kompromitujący wywiad kandydatki Ruchu Narodowego do PE. "Eee... Następne" [WIDEO]

Justyna Helcyk z ONR kandyduje do Parlamentu Europejskiego z list Ruchu Narodowego, ale sama nie za bardzo wie, co mogłaby tam robić. Od czasu do czasu pojawiają się podejrzenia, że wielu tegorocznych kandydatów ma ten sam problem, ale po raz pierwszy dostajemy na to tak niezbity dowód. Dziś ta 23-letnia studentka chemii tłumaczy, że w trakcie głośnego już wywiadu dla TVN24 po prostu... nie dosłyszała pytania.

W tegorocznej kampanii wyborczej coraz częściej pojawiają się dowody na to, że partie wystawiają i promują na swoich listach osoby, które nie mogą poszczycić się nawet podstawową wiedzą na temat Parlamentu Europejskiego. Dopiero co uznani sportowcy Otylia Jędrzejczak i Maciej Żurawski - eurokandydaci kolejno PO i SLD - w wywiadzie dla TVP ujawnili , że nie wiedzą, czym jest porozumienie z Kioto oraz że Parlament Europejski nie ma władzy wykonawczej.

Wcześniej podobną niewiedzą poszczyciła się kandydatka Ruchu Narodowego Justyna Helcyk. Co prawda, od kiedy opublikowano kawałek przeprowadzonego z nią wywiadu, 23-letnia studentka opublikowała na swoim profilu na Facebooku oświadczenie , w którym działania TVN24 nazwała "świństwem", a swoją gafę tłumaczyła tym, że... nie dosłyszała pytania.

Przy okazji kandydatka Ruchu Narodowego postanowiła udowodnić, że jednak ma jakiś program i pojęcie o tym, co chciałaby robić w razie wygranej w wyborach 25 maja. W programie znajdują się typowe hasła deregulacji gospodarki, suwerenności narodów i obrony wartości chrześcijańskich. Co ciekawe, 23-letnia nacjonalistka uważa, że Unia powinna być przynajmniej neutralna światopoglądowo. Niestety ta neutralność według niej oznacza, że UE nie będzie "promować swym autorytetem zboczeń, aborcji i innych zbrodni przeciw prawu naturalnemu i nauce Kościoła katolickiego".

A tak wygląda zdjęcie profilowe Justyny Helcyk na Facebooku:

Post by Justyna Helcyk .

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych doniesieniach na temat wyborów do PE? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Tutaj znajdziesz wersję na telefony z Androidem >>> A tutaj wersję na Windows Phone >>>

Więcej o: