Jeremy Clarkson z "Top Gear": BBC dała mi ostateczne ostrzeżenie

- Jeszcze jedna obraźliwa uwaga gdziekolwiek, kiedykolwiek i będę zwolniony. Telewizja BBC już mi to zapowiedziała - poinformował na łamach "The Sun" Jeremy Clarkson. Przełożeni Clarksona w BBC zareagowali w ten sposób na użycie przez niego rasistowskiego słowa "nigger" podczas programu.

"BBC powiedziało, że jeszcze jedna obraźliwa uwaga gdziekolwiek, kiedykolwiek i będę zwolniony" - napisał dziennikarz w swoim felietonie w "The Sun". "To nieuniknione, że pewnego dnia ktoś gdzieś powie, że go obraziłem, i to będzie na tyle" - dodał Clarkson.

Jak stwierdził, stacja BBC "bardzo przekonująco" poradziła mu, żeby przeprosić. "Przepraszanie za użycie wyrazu na 'n' byłoby tym samym, co przepraszanie za rozpętanie wojny w Syrii. To coś, czego nie zrobiłem" - dodał.

Clarkson się tłumaczy

Chodzi o materiał, w którym Clarkson miał recytować wierszyk ze słowem "nigger" uznawanym za wyjątkowo rasistowskie. Prezenter stwierdził najpierw, że nie użył obraźliwego określenia, a potem oświadczył, że czuje się "zmartwiony i przerażony", że mogło to zabrzmieć tak, jakby posługiwał się rasistowskim językiem.

Po nagłośnieniu zajścia przez "The Mirror" pojawiły się naciski, by Clarksona zwolnić.

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE na Androida | Windows Phone | iOS

Więcej o: