"Czy ja naprawdę umrę?" Poruszające nagranie z tonącego promu wysłał ojcu jeden z uczniów

Ojciec 17-latka, który zginął w katastrofie promu w Korei Południowej, opublikował w sieci film nagrany telefonem komórkowym przez jego syna, gdy statek tonął. Poruszające nagranie pokazuje, co działo się na pokładzie, kiedy pasażerowie zorientowali się, że nie uda im się uratować.

15-minutowy film nakręcił i wysłał ojcu jeden z uczniów, którzy zginęli w katastrofie. Niedługo po tym, jak statek zaczął tonąć, niektórzy pasażerowie zaczęli robić zdjęcia i opisywać swoje przeżycia na Facebooku, pewni, że to wszystko jest w porządku. O tym, że nic im nie grozi, upewniał ich nadawany z głośników komunikat: mieli pozostać na swoich miejscach, bo "byli bezpieczni tam, gdzie są" - donosi "National Public Radio".

 

W pewnym momencie większość nastolatków zorientowała się jednak, że sytuacja jest poważna i najprawdopodobniej nie uda im się uratować. - Czy ja naprawdę umrę? - pyta jeden z uczniów dwie minuty po rozpoczęciu nagrania, chwilę przed tym, jak członek załogi wysyła pierwszy sygnał SOS.

Na filmie słychać też nastolatków, którzy pozdrawiają rodziców, by po raz ostatni powiedzieć im, że ich kochają. Jeden z chłopców mówi też, że "to wygląda jak koniec".

- To zdecydowanie najbardziej bolesne sceny, jakie widziałem w mojej 27-letniej karierze producenta telewizyjnego - ocenił wideo w rozmowie z "New York Timesem" producent Choi Seung-ho.

Prom "Sewol" zatonął 16 kwietnia

Do katastrofy promu "Sewol" doszło 16 kwietnia. W chwili zatonięcia na pokładzie jednostki było 476 osób, w tym 339 uczniów i nauczycieli ze szkoły średniej na przedmieściach Seulu, którzy płynęli na szkolną wycieczkę na położoną w Cieśninie Koreańskiej wyspę Czedżu. Uratowano 174 osoby - w tym kapitana promu - oraz znaczną część załogi.

Potwierdzonych liczba ofiar śmiertelnych katastrofy wzrosła do 187. Zaginionych nadal pozostaje jednak 115 osób.

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE na Androida | Windows Phone | iOS

Więcej o: