Kaczyński wzywa w majowym orędziu: "Razem zmienimy Polskę". A na Twitterze furorę robi... sweter prezesa

- Szanowni państwo, w te majowe dni spotykamy się z bliskimi, wywieszamy biało-czerwone flagi. Zastanawiamy się wspólnie, czy idziemy w dobrym kierunku, czy Polska jest dobrze rządzona, nad tym, co uczynić, by było lepiej - tymi słowami zaczyna swoje majowe orędzie Jarosław Kaczyński. Twitter szybko zareagował, ale zamiast treścią orędzia, zajął się... eleganckim swetrem prezesa.

W orędziu opublikowanym w sieci dzień przed długim weekendem majowym Kaczyński życzy Polakom przede wszystkim zmian na lepsze - szans na zatrudnienie, własnego mieszkania, wspólnych wyjazdów na wakacje. Nagranie, w którym prezesowi PiS towarzyszy kobieta z bawiącym się dzieckiem, utrzymane jest w spokojnym, nieco podniosłym tonie:

 

- Chcemy, żeby jutro było lepsze dla wszystkich, a Polska i Polacy powinni wrócić do nauki Jana Pawła II. Życzę państwu dobrych majowych dni, i pamiętajcie o wyborach europejskich. To musi być początek pozytywnych zmian. Razem zmienimy Polskę - dodaje na koniec filmu prezes największej opozycyjnej partii.

Kolejna stylistka "zauroczona Jarosławem Kaczyńskim"

W mediach społecznościowych więcej uwagi poświęcono jednak nie słowom Kaczyńskiego, ale swetrowi prezesa i stylistce, która polityka w niego ubrała. "Ten sweter ma super! Szczerze", "Sweter przyćmił wszystko", "Ładnie prezes Kaczyński wylaszczył się na majówkę. PiS zbiera punkty" - to tylko niektóre z komentarzy dziennikarzy na Twitterze.

Jak podaje serwis 300polityka , prezesa PiS wystylizowała Karina Kosson, znana z pracy m.in. przy You Can Dance. "To kolejna specjalistka od wizerunku najwyraźniej zauroczona Jarosławem Kaczyńskim" - kwituje serwis.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE na Androida | Windows Phone | iOS

Więcej o: