Długi weekend majowy. Jak będą czynne sklepy?

Czy rozpoczynający się już w czwartek tzw. długi weekend majowy oznacza, że wolne będziemy mieli nie tylko od pracy, ale także od zakupów? Nie. Grafik działalności sklepów i galerii handlowych będzie ułożony w kratkę.

Większość dużych sieci handlowych, marketów i sklepów sieciowych ani myśli o robieniu sobie długiego weekendu. Ich placówki zamknięte będą tylko w te dni, w których zmusza je do tego prawo, a więc w czwartek 1 maja oraz sobotę 3 maja.

W związku z tym, że w tych dniach obchodzimy oficjalne święta - wszystkie sklepy, za wyjątkiem tych, w których za ladą staną ich właściciele lub osoby zatrudnione na podstawie umów cywilnoprawnych - muszą być zamknięte.

Z kolei 2 maja (piątek) oraz 4 maja (niedziela) - pracować będą w tradycyjnych dla tych dni godzinach otwarcia. Tak jest m.in. w stołecznej galerii handlowej "Złote Tarasy" czy centrum handlowym "Atrium" na Targówku.

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE na Androida | Windows Phone | iOS

Więcej o: