Tak uciekał kapitan tonącego promu Sewol. Straż przybrzeżna Korei Płd. publikuje nagranie [WIDEO]

Południowokoreańska straż przybrzeżna ujawniła nagranie z akcji, na którym wyraźnie widać moment, w którym kapitan ucieka z tonącego promu, zostawiając na nim setki pasażerów. Kapitan promu Sewol ubrany jest tylko w sweter i majtki, tak, aby straż przybrzeżna nie zorientowała się, kim naprawdę jest.

Do zatonięcia promu Sewol doszło 16 kwietnia. Wskutek zdarzenia zginęło 188 osób, a 114 wciąż uważa się za zaginione. Z katastrofy zdołał uratować się kapitan promu Lee Joon-Seok. Jako jeden z pierwszych opuścił pokład jednostki, jeszcze zanim prawie całkowicie znalazła się pod powierzchnią wody.

Dziś południowokoreańska straż przybrzeżna opublikowała nagranie, na którym widać, jak kapitan, ubrany jedynie w sweter i majtki, z pomocą straży opuszcza tonący prom. - Ekipa ratownicza nawet nie miała szans zorientować się, że osoba, którą ratuje, jest tak naprawdę kapitanem promu - podaje serwis informacyjny Arirang News.

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE na Androida | Windows Phone | iOS

Więcej o: