Chrystus w Auschwitz. Kontrowersyjny film, który oburzył Żydów [WIDEO]

Na YouTube pojawił się film, w którym Jezus Chrystus trafia do obozu koncentracyjnego i zostaje wysłany do komory gazowej jako "jeszcze jeden Żyd". Film kończy się hasłem: "Ten Żyd umarł za ciebie". Problem w tym, że nagranie stworzyła organizacja zajmująca się... nawracaniem Żydów na chrześcijaństwo.

Czarno-białe kadry filmu do złudzenia przypominają historyczne zdjęcia z obozu koncentracyjnego Auschwitz. SS-mani dzielą cierpiących, umęczonych Żydów - kto do komory gazowej, kto do obozu pracy. Tylko jedna postać jest kolorowa - Chrystus z krzyżem. Decyzją nazistowskiego oprawcy trafia do komory gazowej. Pojawia się hasło: "Ten Żyd umarł za ciebie".

 

Kontrowersyjny jest już sam film. Ale to, co naprawdę oburzyło internautów, którzy go obejrzeli, to powód jego powstania. Za produkcją tego obrazu stoi organizacja Jews for Jesus , zajmująca się nawracaniem Żydów na chrześcijaństwo - pisze brytyjski "The Independent" .

Holocaust jako narzędzie nawracania?

Na swojej stronie JfJ napisała, że "Chrystus często był łączony ze sprawcami Holocaustu", tymczasem "powinien być identyfikowany z jego ofiarami", a gdyby żył w czasach II wojny światowej, prawdopodobnie podzieliłby los swojego narodu. "Holocaust był wykorzystywany, by uniemożliwić Żydom rozważenie dobrej nowiny Chrystusa" - napisała organizacja.

Wykorzystanie Holocaustu do ewangelizacji nie spodobało się ani internautom, ani amerykańskim Żydom. Wpływowy amerykański żydowski intelektualista, pisarz i dziennikarz Jay Michaelson określił je mianem "najbardziej niesmacznego filmu na YouTube w historii". Cytowany przez "Independent" Michaelson podkreślił, że "nie chce wyjaśniać oczywistości, ale próba wykorzystania cierpienia sześciu milionów Żydów jako sposobu na konwertowanie ich na chrześcijaństwo jest bezczeszczeniem ich pamięci".

Organizacja Jews for Jesus broni się. Jej szefowa Susan Perlman podkreśliła w rozmowie z "The Christian Post" , że ideą filmu było łączenie, a nie dzielenie Żydów i chrześcijan. Zaznaczyła, że na stronie organizacji są świadectwa Żydów, którzy w następstwie obozowych przeżyć przyjęli naukę Chrystusa.

Chcesz na bieżąco śledzić sytuację za granicą? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE na Androida | Windows Phone | iOS

Więcej o: