Beyonce, Putin, Kim Dzong Un, Ronaldo. "Time" ogłosił listę 100 najbardziej wpływowych ludzi świata

Amerykańska piosenkarka Beyonce, prezydent Rosji Władimir Putin, niemiecka kanclerz Angela Merkel, ale także portugalski piłkarz Cristiano Ronaldo znaleźli się na prestiżowej liście 100 najbardziej wpływowych ludzi świata, opublikowanej, jak co roku, przez tygodnik "Time".

Amerykański magazyn "Time" po raz kolejny opublikował listę 100 najbardziej wpływowych ludzi na świecie. Ranking podzielony jest na pięć kategorii: tytani, pionierzy, liderzy, artyści i ikony.

Za tytanów naszych czasów zostali uznani m.in. Beyonce - piosenkarka, ale też założycielka firmy medialnej Parkwood Entertainment, Hillary Clinton - była amerykańska sekretarz stanu, tenisistka Serena Williams i Jeff Bezos, prezes, dyrektor generalny i przewodniczący zarządu Amazon.com.

Wśród liderów Putin i Obama, pośród ikon papież Franciszek i Ronaldo

Na liście najbardziej wpływowych liderów jest m.in. Władimir Putin, po raz kolejny prezydent Barack Obama oraz prezydent Chin Xi Jinping, a także przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un. Na liście znalazł się też prezydent Wenezueli Nicolas Maduro oraz kanclerz Niemiec Angela Merkel.

Wśród pionierów są m.in. Edward Snowden, pracownik CIA i NSA, który ujawnił na łamach prasy informacje o programie inwigilacji prowadzonym przez NSA.

W kategorii artyści wyróżniony został Benedict Cumberbatch - brytyjski aktor filmowy, telewizyjny i teatralny, najbardziej znany z roli Sherlocka Holmesa w nowej adaptacji przygód londyńskiego detektywa wyprodukowanej przez BBC.

Na liście ikon jest m.in. Cristiano Ronaldo, znany na całym świecie portugalski piłkarz, nazwany przez "Time" jedną z najbardziej wpływowych postaci świata sportu. Ikoną został też nazwany papież Franciszek. W zeszłym roku także znalazł się na liście amerykańskiego tygodnika, ale wtedy został zakwalifikowany do kategorii liderów.

Cała lista 100 najbardziej wpływowych osób na świecie w 2014 roku opublikowana została na stronie pisma "Time" .

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE na Androida | Windows Phone | iOS

Więcej o: