Powstanie film o Januszu Korwin-Mikke. Potrzebne pieniądze zebrano w ciągu trzech dni

Trzy dni temu na portalu ?Polakpotrafi.pl? pojawiła się informacja o zbiórce pieniędzy na produkcję pełnometrażowego filmu dokumentalnego o prezesie Kongresu Nowej Prawicy, Januszu Korwin-Mikke. Minimalną kwotę potrzebną na realizację obrazu - 33 tys. zł - udało się już zgromadzić.

Janusz Korwin-Mikke i jego Kongres Nowej Prawicy po raz kolejny startuje do boju o przekroczenie progu wyborczego. Jeśli wierzyć sondażom, korwiniści mają tym razem szansę na wysłanie swojej reprezentacji do Parlamentu Europejskiego. Tymczasem trzy dni temu na portalu crowdfundingowym (organizującym publiczną zbiórkę pieniędzy) ogłoszony został projekt stworzenia filmu dokumentalnego "Korwin. The Movie". Jego premiera miałaby się odbyć we wrześniu.

Dzięki zbiórce projekt zebrał już prawie 35 tys. zł. Do zakończenia zbiórki zostały jeszcze trzy tygodnie, więc suma na pewno jeszcze się powiększy. Co wtedy? Twórcy deklarują, że 35 tys. zł pozwoli im na wyjazd do Londynu i dokumentację spotkań Korwin-Mikkego z Polonią, a 40 tys. zł na organizacje oficjalnej premiery w Warszawie. Maksymalna kwota, którą chcą zdobyć, to 50 tys. zł - jej zebranie spowoduje, że film zostanie zrealizowany "w lepszych warunkach, z większą ilością wywiadów, zdjęć, ekipy".

 

"Film o Korwin-Mikke nie będzie nudny"

Autorami projektu są Tomasz Agencki - autor podcastu "Agent" i Marcin Kosiński - właściciel radia KonteStacja. Ten pierwszy w 5-minutowym "trailerze" filmu zapewnia, że nie będzie to "laurka" dla szefa KNP, ale nie będzie też go na siłę krytykować. Jak głosi podpis w filmiku "Janusz Korwin-Mikke to jeden z niewielu w Polsce polityków, który gwarantuje, że film o nim nie będzie nudny".

Produkcja filmu trwa od kilku miesięcy. Twórcy dostali już zgodę na towarzyszenie z kamerą ekipie Kongresu Nowej Prawicy w ostatnich dwóch tygodniach kampanii do europarlamentu. Wstępnie umówione są też rozmowy z politykami i osobami z otoczenia Korwin-Mikkego.

Osoby wspierające projekt dostaną, zależnie od wpłaconej kwoty, różnego rodzaju gadżety - od materiałów z planu (wpłata powyżej 33 zł) i egzemplarzy płyt z filmem (powyżej 66 zł), aż po podziękowania w napisach końcowych (powyżej 101 zł) i indywidualną planszę z reklamą (powyżej 1500 zł).

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE na Androida | Windows Phone | iOS

Więcej o: