To zdjęcie obiegło świat. W Brazylii dzieci bawią się w ukrzyżowanie

Zdjęcie, które prawdopodobnie prezentuje kilkuletnich Brazylijczyków odgrywających scenę z Pasji Chrystusa odbiło się na świecie głośnym echem. Na swoją stronę na Facebooku dodała je katolicka piosenkarka Jake Trevisan. Tylko z tego źródła, zdjęcie określane przez wielu jako drastyczne zostało udostępnione ponad 160 tys. razy.

Piosenkarka katolicka, przez którą zdjęcie zyskało taką popularność, nie podała źródła obrazu. Napisała jedynie: "Katechezę rozpoczyna się u dzieci". Więcej na temat okoliczności powstania zdjęcia nie wiadomo. Według informacji krążących w sieci odtwarzanie sceny ukrzyżowania Chrystusa odbyło się w brazylijskim przedszkolu.

Jeden z chłopców odgrywa rolę ukrzyżowanego Chrystusa - ma dorysowane ślady krwi, a na głowie założoną sztuczną koronę cierniową. Obok widać dwóch chłopców przebranych za centurionów i dziewczynkę w roli Maryi.

Pasja Chrystusa bywa odtwarzana przez dzieci W Stanach Zjednoczonych, Hiszpanii czy na Filipinach. Ten przypadek jest jednak wyjątkowy ze względu na wiek dzieci - mają nie więcej niż pięć lat.

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE na Androida | Windows Phone | iOS

Więcej o: