Kwaśniewski: Rosja gra na rozpad państwa. Jest zdeterminowana

- Z pewnością Rosja gra na rozpad państwa, ale samego rozpadu jeszcze nie ma. To raczej dezintegracja wojska - powiedział w wywiadzie dla ?Rzeczpospolitej? Aleksander Kwaśniewski. Były prezydent nie spodziewa się dyplomatycznego rozwiązania konfliktu na Ukrainie. - Rosja jest zdeterminowana - twierdzi.

- Plan Putina jest jasny: włączyć całą Ukrainę do jego największego życiowego projektu - powiedział na łamach "Rzeczpospolitej" Aleksander Kwaśniewski. Jaki to projekt? Stworzenie Unii Eurazjatyckiej. - Cała reszta to tylko propaganda - stwierdził były prezydent.

Kwaśniewski podkreślił, że nie spodziewa się bezpośredniej interwencji Rosji na Ukrainę. - To ostatnia rzecz, której Putin chce - powiedział. Zaznaczył jednak, że nie powinno się spodziewać dyplomatycznego rozwiązania konfliktu. - Rosja gra na rozpad państwa - stwierdził. Dodał, że rozpad ten jeszcze nie nastąpił, ale już trwa "dezintegracja wojska, które od 23 lat było niedofinansowane". I które teraz musi podjąć decyzję, po której stronie stanąć.

- Rosja jest bardzo zdeterminowana, nie jest gotowa do kompromisu - powiedział Aleksander Kwaśniewski.

Więcej w dzisiejszej "Rzeczpospolitej" >>>

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE na Androida | Windows Phone | iOS

Więcej o: