"Budzę się z kimś obcym", "Bawię się z kimś obcym" [UJMUJĄCA KAMPANIA]

Krótki, 1,5-minutowy spot mówi o rodzinie, wspólnym życiu, bliskości, wzajemnej odpowiedzialności oraz zderzeniu tych pojęć z polską rzeczywistością. - W świetle polskiego prawa osoby żyjące w parach jednopłciowych są dla siebie zupełnie obce... Zmień to - takie jest główne przesłanie kampanii.

Dziś swoją premierę miał pierwszy profesjonalny spot nowej kampanii społecznej pod hasłem "Popieram Związki", przygotowanej przez Kampanię Przeciw Homofobii i Partnerstwo dla Związków. Ma on przypomnieć o tym, że ta sprawa, mimo politycznych obietnic, wciąż nie została uregulowana. Honorowy patronat nad kampanią objęła wicemarszałkini Sejmu Wanda Nowicka.

- Już najwyższy czas na związki partnerskie. Stworzyliśmy kampanię, aby pokazać, że społeczeństwo jest gotowe na ich wprowadzenie. Osoby, które dzielą ze sobą życie i pragną wziąć na siebie odpowiedzialność za drugą osobę, powinny mieć na to szansę - mówi Agata Chaber, prezes Kampanii Przeciw Homofobii.

"Miłość zasługuje na społeczne uznanie"

- Ten spot opowiada taką standardową historię miłosną, w której jest szczęście, trochę smutku, zazdrość, kłótnie, godzenie się... taka codzienność każdego z nas, nie tylko par heteroseksualnych. Ten spot - jak podkreśla Chaber - przy okazji pokazuje też absurd naszego ustawodawstwa, że prawo rozpoznaje tylko część obywateli, a do reszty nie chce się przyznać, jakbyśmy nie byli ważni. A dla nas to jest bardzo ważne - dodaje.

Wraz ze spotem swoją premierę ma platforma Popieram Związki , gdzie wszystkie osoby, które uznają, że miłość zasługuje na społeczne i prawne uznanie, mogą opowiedzieć się za instytucją związków partnerskich, zamieścić swoje zdjęcie z hasłem kampanii oraz udostępnić film w swoich mediach społecznościowych.

Koncepcję kreatywną spotu przygotowała agencja reklamowa LOWE GGK znana między innymi z zeszłorocznej kampanii Rodzice, Odważcie się Mówić. Film wyreżyserowała Karolina Lewicka. Główną rolę w kampanii gra Magdalena Benek.

Więcej o: