Pierwszy automat do sprzedaży marihuany udostępniony w USA. Kupisz tam narkotyk tak łatwo jak puszkę coli. Jest jednak warunek

W stanie Kolorado w sklepie Herbal Elements można już kupić marihuanę prosto z automatu do złudzenia przypominającego popularne dystrybutory napojów gazowanych czy batoników. Do tej pory maszyny takie stały za ladą w sklepach, teraz klienci mogą dokonać zakupu sami. Muszą jednak być uprawnieni do kupna marihuany dla celów medycznych - pisze ?The Verge?.

Avon, Kolorado, sklep Herbal Elements, zajmujący się sprzedażą marihuany dla celów - oficjalnie - medycznych. A oto jego najciekawszy dla niektórych klientów element - dystrybutor tego miękkiego narkotyku:

Jak pisze "The Verge" , dystrybutory marihuany stały do tej pory za ladą sklepów handlujących narkotykiem do celów medycznych. Teraz po raz pierwszy "weed vending machine", czyli w wolnym przekładzie "dystrybutor zioła", został w sklepie ustawiony w dostępnym dla wszystkich klientów miejscu:

 

Oficjalnie maszyna do marihuany działa od dwóch dni i jest dostępna wyłącznie dla osób zarejestrowanych jako pacjenci uprawnieni do leczenia medyczną marihuaną, legitymujących się odpowiednim zezwoleniem. Nie będzie więc można łatwo kupić małej ilości narkotyku, by zapalić sobie skręta.

Chcesz na bieżąco śledzić sytuację za granicą? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE na Androida | Windows Phone | iOS

Więcej o: