Donieccy separatyści do ekipy TVP: Jesteście banderowcami i prowokatorami [WIDEO]

TVP Info wyemitowała dziś materiał z Doniecka, który pokazuje, że "praca dziennikarzy na Ukrainie jest coraz bardziej niebezpieczna". Ekipa telewizji filmowała donieckich separatystów. W pewnym momencie jeden z nich zażądał zaprzestania filmowania. Kiedy ekipa odmówiła, została zwyzywana i określona "prowokatorami i banderowcami".

Arleta Bojke, dziennikarka TVP i, jak sama mówi w wyemitowanym materiale, szefowa grupy filmowców, próbowała załagodzić konflikt z separatystami. Kiedy jeden z nich próbował zakryć oko kamery, prosiła, aby odszedł. - Mówiłem, żeby mnie nie filmować - powiedział mężczyzna.

"Nie chcemy, byście tu pracowali. Robicie to źle"

Chwilę później dołączył do niego kolejny człowiek z twarzą zakrytą maseczką higieniczną. On też chciał, by ekipa przerwała zdjęcia. - Nie będę z panem rozmawiać, bo ma pan zakrytą twarz. Proszę się wylegitymować - mówiła Bojke. Mężczyzna odmówił. Wtedy do sprzeczki włączyła się jedna z protestujących kobiet, pytając, po co TVP przyjechała do Doniecka.

- Przyjechaliśmy tu pracować - odparła Bojke, na co usłyszała od kobiety: - A my nie chcemy, żebyście tu pracowali, bo robicie to źle. Jesteście banderowcami! Odejdźcie stąd!

Wtedy separatyści próbowali odebrać ekipie kamerę. Zwyzywali też dziennikarzy i nazwali "prowokatorami". Mimo że sytuacja wyglądała naprawdę groźnie, ekipie TVP udało się bezpiecznie odejść, zachowując kamerę.

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE na Androida | Windows Phone | iOS

Więcej o: