Czarnecki: Egzorcyzmy 10.IV motywowane patriotyzmem. Olejnik: Chyba obłędem

Monika Olejnik i Ryszard Czarnecki starli się o interpretację egzorcyzmów księdza Małkowskiego na Krakowskim Przedmieściu. Eurodeputowany PiS próbował przekonywać, że "nie była to część oficjalnych obchodów" rocznicy katastrofy smoleńskiej i apelował o "nie skreślanie księży", których działania "motywuje patriotyzm". - Chyba obłęd, nie patriotyzm - skomentowała jego słowa Monika Olejnik.

Początkowo Ryszard Czarnecki próbował namówić dziennikarkę, żeby zaprosiła księdza Stanisław Małkowskiego do audycji, aby samodzielnie wyjaśnił, dlaczego zdecydował się egzorcyzmować budynki na Krakowskim Przedmieściu.

To kompromitacja dla PiS?

Monika Olejnik zapytała, czy nie było to kompromitujące dla PiS. - W najmniejszym stopniu mi to nie uwłacza - odpowiedział Czarnecki. - Ksiądz Stanisław Małkowski to człowiek wielkiej osobistej uczciwości, jednocześnie mający bardzo twarde stanowisko i twardy ogląd rzeczywistości - dodał. - Czy szatan mieszka na Krakowskim Przedmieściu? - dopytywała Monika Olejnik. - Nie jestem teologiem. Jestem pobożny, ale grzeszny - odpowiedział Ryszard Czarnecki.

Egzorcyzmy zostały odprawione przed Pałacem Prezydenckim w rocznicę katastrofy smoleńskiej. - Odmówmy dwa proste egzorcyzmy. Aby złe duchy opuściły ojczyznę i różne takie budynki tutaj - mówił ksiądz Stanisław Małkowski.

Więcej w Radiu ZET

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE na Androida | Windows Phone | iOS

Więcej o: