Błaszczak o egzorcyzmach przed Pałacem Prezydenckim: "Opętanych jest wiele osób" [WIDEO]

- Opętanych jest wiele osób - powiedział Mariusz Błaszczak spytany na antenie TVP Info o odprawiane wczoraj przed Pałacem Prezydenckim egzorcyzmy. Nie chciał ich wymienić z nazwiska. - To byłaby próba stworzenia precedensu - stwierdził.

- Jesteśmy krajem, którego cywilizacja i kultura oparte są na chrześcijaństwie - powiedział Błaszczak. Tłumaczył w ten sposób fakt odprawiania przez księdza Stanisława Małkowskiego egzorcyzmów w rocznicę katastrofy smoleńskiej przed Pałacem Prezydenckim w Warszawie. - Opętanych jest wiele osób dodał. Nie sprecyzował jednak kogo ma na myśli. Z obawy przed "stworzeniem precedensu".

Polityk PiS stwierdził również, że Polacy są "karmieni kłamstwem". - Rosjanie chyba pomagają polskiej władzy. Gdyby wrak tu 154 wrócił do Polski, na jaw wyszłaby niewygodna prawda - powiedział. Błaszczak zapowiedział, że PiS zwróci się o pomoc w wyjaśnieniu katastrofy smoleńskiej do USA. - Tamtejsi specjaliści na pewno dojdą do prawdy - uznał.

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE na Androida | Windows Phone | iOS

Więcej o: