Nowy sondaż. Zdecydowane prowadzenie PO. Partia Korwin-Mikkego wchodzi do gry, wypada Palikot

Jest już kwietniowe badanie preferencji wyborczych przeprowadzone przez CBOS. Jak informuje portal 300polityka.pl - Platforma ma już 7 punktów procentowych przewagi nad partią Jarosława Kaczyńskiego.

W kwietniowym badaniu (które przeprowadzono w dniach 3-9 kwietnia) PO cieszy się zaufaniem już 28 proc. wyborców (+2), spadek zanotowało PiS - 21 proc. (-3). Niezmiennym poparciem cieszy się SLD - 7 proc. - czytamy na 300polityka.pl.

Wyborczy próg przekroczyłoby także PSL z 5 proc. poparciem (+1). Mandaty zdobyłoby także ugrupowanie Nowa Prawica Janusza Korwin-Mikkego - 5 proc.

Gdyby wybory odbywały się dziś - zakończyłyby się porażką Polski Razem Jarosława Gowina - 3 proc. i Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobry - 1 proc. Prawdziwą klęską byłyby jednak dla Twojego Ruchu Janusza Palikota, na który oddać głos chciałby oddać zaledwie 1 proc. respondentów.

Analitycy: Nic jeszcze nie jest przesądzone

Niezdecydowanych jest zaś 27 proc. badanych, a deklarowana frekwencja wyborcza wyniosła 52 proc. - Prawie jedna trzecia Polaków mówi ankieterom, że nie ma zamiaru brać udziału w procedurze wyborczej i na pewno nie poszłaby głosować, gdyby wybory odbywały się właśnie teraz - zauważają w komentarzu do badania analitycy CBOS. - Wśród chcących głosować ponad jedna czwarta nie wie, na którą partię oddałaby swój głos - to prawie tyle samo, ile zdobyło w tym miesiącu najbardziej popularne ugrupowanie - PO. Tak duża liczba głosów niezdecydowanych sprawia, że wiele wydaje się jeszcze możliwe i wyborcze losy żadnej z partii nie są w tej chwili jeszcze przesądzone - zaznaczają.

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE na Androida | Windows Phone | iOS

Więcej o: