Platforma na prowadzeniu, rośnie poparcie dla Korwin-Mikkego i Palikota. Nowy sondaż Millward Brown

Platforma Obywatelska w sondażu Millward Brown dla Faktów TVN odnotowuje wyraźny wzrost, a PiS spadek o dwa punkty procentowe. Według badania do Sejmu dostałyby się też SLD, Twój Ruch, PSL i Kongres Nowej Prawicy. Solidarna Polska i Polska Razem poniżej progu wyborczego.

W najnowszym badaniu Millward Brown dla Faktów TVN Platforma powraca na pierwsze miejsce: PO 31 proc. (+4), PiS 29 (-2), SLD 8 (-1), Twój Ruch 7 (+2), PSL 7 (+1), Nowa Prawica JKM 6 (+1), SolPol 2 (-1), Polska Razem 1 proc. - poinformowała 300 Polityka .

Pytania o katastrofę smoleńską

Ankietowanych zapytano też o ich zdanie na temat katastrofy smoleńskiej i ustalenia zespołu Macierewicza i prokuratury. Prawie 40 proc. respondentów zdecydowanie nie wierzy w teorię o zamachu w Smoleńsku, 24 proc. uważa, że do zamachu raczej nie doszło. Co dziesiąty ankietowany jest zdania, że cztery lata temu zdecydowanie doszło do zamachu, a 15 proc. osób twierdzi, że katastrofa raczej była wynikiem zamachu. 14 proc. badanych odpowiedziało "nie wiem".

Sondaż zrealizowany został przez Millward Brown SA 8 kwietnia 2014 na ogólnopolskiej reprezentatywnej próbie 1012 dorosłych Polaków.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE na Androida | Windows Phone | iOS

Więcej o: