Rozenek o Adamku: Ma bardzo niepoukładane w głowie. Wróbel: To wspaniały kandydat!

- Tomasz Adamek to dobry sportowiec i dostarczył nam wielu wzruszeń - powiedział w programie ?Kropka nad i? w TVN24 Andrzej Rozenek. - Ale jego wypowiedź o tym, że homoseksualistów trzeba leczyć, wskazuje na to, że to człowiek, który ma bardzo niepoukładane w głowie - dodał. - On broni wartości takich jak Bóg, honor, ojczyzna - odpowiadała posłanka SP Marzena Wróbel.

Zdaniem Andrzeja Rozenka Tomasz Adamek to dobry sportowiec, ale "przekreślił swoją karierę sportową". - Dostarczył nam wielu sportowych wzruszeń. Ale jego wypowiedź o homoseksualistach wskazuje na to, że nie do końca wie, co mówi - powiedział rzecznik Ruchu Palikota. - Ma bardzo niepoukładane w głowie. Robi krzywdę kibicom i sobie - dodał.

- Jakim prawem obraża pan Adamka? - zareagowała na słowa Rozenka posłanka Solidarnej Polski Marzena Wróbel. - Za to, że chce bronić takich wartości jak Bóg, honor i ojczyzna? - ciągnęła. Podkreśliła, że kandydatura Adamka do Parlamentu Europejskiego jest jej zdaniem "wspaniała".

"Homoseksualiści nie istnieją na złość SP"

- Solidarna Polska to strasznie nietolerancyjna partia - oponował Andrzej Rozenek. - Chcieliby, żeby wszyscy byli tacy sami, równi, jak pod linijkę - powiedział. - To, że na świecie istnieją homoseksualiści, nie jest skierowane przeciwko komuś. Oni nie robią tego na złość Solidarnej Polsce, Zbigniewowi Ziobrze czy posłance Wróbel - dodał.

- Pan nie ma kwalifikacji, żeby mnie pouczać! - protestowała Wróbel. - Proszę nie narzucać mi takiego sposobu patrzenia na rzeczywistość, który zakłócałby moją wiedzę z zakresu biologii - powiedziała. - I proszę tego nie robić także w odniesieniu do Tomasza Adamka - dodała.

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE na Androida | Windows Phone | iOS

Więcej o: