TVP i TVN jednak pokażą spot PiS. Bo partia dopisała, że to materiał komitetu wyborczego

W nowej wersji klipu Prawa i Sprawiedliwości pojawił się dopisek, dzięki któremu nadawcy - TVP i TVN - zadecydowali, że jednak wyemitują spot - informuje serwis Wirtualnemedia.pl. Chodzi o słowa na końcu: ?Materiał wyborczy Komitetu Wyborczego Prawo i Sprawiedliwość?.

Wcześniej telewizje odmawiały emisji klipu pt. "Elegia", w którym pojawia się wspomnienie Lecha Kaczyńskiego i... prezes Prawa i Sprawiedliwości. Napis po koniec klipu głosi: "Dokończymy jego dzieło. Jarosław Kaczyński".

Rzecznik Telewizji Polskiej Jacek Rakowiecki ogłosił, że władze TVP uznały, że spot nosi cechy agitacji wyborczej . Teraz ta wątpliwość znika - partia po prostu dopisała na końcu materiału, że pochodzi on z Komitetu Wyborczego Prawo i Sprawiedliwość.

 

Rzeczniczka TVN w rozmowie z Wirtualnemedia.pl przyznała, że jej stacja zacznie emitować spot, Telewizja Polska już to zrobiła - przed głównym wydaniem "Wiadomości" w poniedziałek.

PKW: My nic nie sugerowaliśmy

Tymczasem głos w sprawie spotu zabrała Państwowa Komisja Wyborcza. Na stronie internetowej PKW jej przewodniczący - Stefan Jaworski - jednoznacznie podkreśla, że Komisja nie zajmowała stanowiska w sprawie materiału Prawa i Sprawiedliwości.

"Państwowa Komisja Wyborcza stwierdza, że nie jest uprawniona do wyrażania opinii ani zajmowania stanowiska w tych sprawach jednostkowych, których ocena wiąże się z ewentualnym takim naruszeniem prawa, do którego stwierdzenia upoważnione są inne organy państwa, w tym prokuratura i sądy" - czytamy na stronie PKW.

Więcej o: