Homeopatia będzie kierunkiem na uniwersytecie medycznym. "Oby nie przyczyniło się to do studiów z urynoterapii"

Homeopatia będzie jednym z kierunków studiów podyplomowych na Śląskim Uniwersytecie Medycznym. Kontrowersyjna metoda leczenia jest krytykowana przez naukowców i lekarzy, którzy już złożyli w tej sprawie skargę do ministra nauki. Jak ustalił reporter TOK FM, kierunek cieszy się wielkim zainteresowaniem i uczelnia zebrała komplet studentów.

- Blisko 50 osób już niedługo zacznie studnia podyplomowe - przekazała TOK FM rzeczniczka SUM w Katowicach. Wywołuje to w środowisku lekarskim wielkie poruszenie. Naczelna Izba Lekarska od lat walczy z homeopatią, dlatego też jej przedstawiciele napisali list do ministra nauki.

Lekarze zwracają uwagę, że na uczelni kształcącej lekarzy i lekarzy dentystów nauczać się będzie stosowania metod leczenia o niepotwierdzonej skuteczności. Już sama definicja homeopatii daje do myślenia: jest to nieuznawana przez naukę metoda leczenia polegająca na stosowaniu w bardzo dużym rozcieńczeniu środków, które w normalnym stężeniu powodują objawy podobne do objawów danej choroby.

W liście do rektora uczelni lekarze wyrażają nadzieję, że nie jest to przyczyna do otwierania kolejnych studiów podyplomowych, np. z zakresu urynoterapii, irydologii lub innych podobnych nienaukowych dziedzin działalności uzdrowicielskiej.

Więcej o: